Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 14 września 2018

Tytuły i medale dla zawodników z Brodów

Indywidualne mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym

Na zlecenie Zarządu Głównego PZW w Warszawie, okręg w Bydgoszczy zorganizował w Inowrocławiu 66. indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym.

W składzie reprezentacji PZW Okręgu w Kielcach znalazło się sześciu zawodników WKS Kiełb Brody, członków Koła w Brodach: Natalia Zaczek, Magdalena Serafin, Aleksandra Serafin, Donata Żelazowska, Paweł Kita i Jan Kita.

Jan Kita po zaciętej walce z Jackiem Kuzą (Okręg Kielce), wygrał dwubój multiplikatorowy i obronił po raz kolejny tytuł Mistrza Polski. To jego piąte Mistrzostwo Polski w tych konkurencjach. Doskonale spisała się też nasza aktualna mistrzyni świata w kategorii juniorek Natalia Zaczek. Zdobyła komplet medali: trzy srebrne (w trójboju spinningowym, w pięcioboju i w dwuboju multi kobiet). W dwuboju brąz dla naszych barw zdobyła też Donata Żelazowska. To jej 12. medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. Swoją kolekcję medali IMP powiększyła też juniorka Magdalena Serafin. Tym razem zdobyła brązowy medal w pięcioboju. Nieco słabiej wypadli Paweł Kita w dwuboju multiplikatorowym zajął 7. miejsce, podobnie jak Aleksandra Serafin, która również uplasował się na 7. miejscu.

(az)