Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 14 września 2018

Żegnaj lato na rok!

Wakacje dobiegły końca, w szkołach rozległ się pierwszy dzwonek, bo uczniowie wrócili do szkół. Jednak zanim zasiedli w szkolnych ławkach, a przedszkolaki dały buziaka rodzicom, Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach zorganizował festyn "Wakacje już za rok".

Imprezie, która odbyła się na Placu pod Skałkami, patronowała starosta Danuta Krępa, której towarzyszył wicestarosta Marek Pawłowski oraz członek Zarządu Powiatu, Monika Nowak. Wszystkie zabawy i atrakcje 3 września przygotowane zostały przez dyrektora i instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury. Miały jednocześnie zachęcić do czynnego uczestnictwa w zajęciach MDK-u w tym roku szkolnym. Imprezę prowadziła Agnieszka Lasek – Piwarska.

Wakacje oficjalnie pożegnała starosta Danuta Krępa, która przygotowała upominki dla każdego dziecka. Elementy wyprawki szkolnej otrzymali nie tylko uczestnicy konkursów, ale wszyscy młodzi ludzie, którzy przyszli pożegnać kanikułę z Młodzieżowym Domem Kultury i Starostwem Powiatowym. Każdy mógł się poczęstować cukierkami i lizakami.

Malowanie kredą na chodniku, wspólne rysunkowe biesiadowanie przy stole, galeria fotografii i fotobudka MDK, rysunkowe tatuaże, malowanie twarzy, zajęcia czy robienie karmnika na zimę, to część atrakcji przygotowanych dla młodszych i starszych dzieci. Wystąpili podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury, swoje umiejętności zaprezentował chór Portamento, którym dyrygowała jego twórczyni Bożena Magdalena Mrózek, a także przedstawiciele Wokalnego Studia Piosenki przy Młodzieżowym Domie Kultury: Mateusz Wiaderek, Karolina Niewczas, Philip Sobolewski, Lena Kozieł, Mikołaj Dyka, Maria Woźniak, Julia Gwóźdź, Julia Wolańska i Inga Kiepas.

Konkursy również były różnorodne, od gry w skojarzenia, poprzez konkurs teatralny i djembe, po sprawdzający wiedzę o Polsce (w ramach obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania Niepodległości).

Pogoda dopisała, a atmosfera była fantastyczna. Zachwycone były nie tylko dzieciaki, ale również ich rodzice. Wakacje 2018 oficjalnie za nami. Do zobaczenia za rok.

 

 

(zaz)