Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 4 października 2018

Tatina wróciła ze Śląska ze srebrem

XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska juniorek i kadetek w boksie dobrze zapisały się w sportowej karierze naszej Tatiany Pluty.

To najsilniej obsadzona impreza w kraju, którą zorganizował GUKS Carbo Gliwice, przy wsparciu gliwickiego samorządu. Na ringu w Gliwicach rywalizowały w drugi weekend września br. z Polkami zawodniczki z Niemiec, Węgier, Szwecji, Słowacji, Czech, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Kanady i Anglii.

Tatiana Pluta ze Staru 1926 Starachowice startowała w kategorii 51 kg. W pierwszej rundzie miała wolny los, a o awans do finału walczyła z Dominiką Kosycarz z Grapplingu Kraków i wygrała ją przez RSC. O najwyższy stopień podium przyszło jej stoczyć bój z główną faworytką, Jyoti – reprezentantką Indii. I to ona okazała się lepsza, a Tatiana zajęła II miejsce.

– Tatiana dominuje na krajowych ringach, ale każde nowe doświadczenie, by wejść na wyższy poziom, jest jej potrzebne. Na korzyść zawodniczki z Indii przemawiało jej bogate doświadczenie, wygrała wcześniejsze walki, m.in. z Polką i Greczynką. W sporcie ryzyko przegranej zawsze należy wkalkulować – skomentował trener Paweł Pożoga.

– Czeka mnie jeszcze dużo pracy, lecz mimo porażki z zawodów jestem zadowolona – napisała natomiast Tatiana Pluta.

 

(az)