Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 8 października 2018

Akcja ratowania trwała kilka godzin

Palił się dom przy ul. Rogowskiego

Ogień zauważyli lokatorzy poddasza budynku przy ul. Rogowskiego: obywatele Ukrainy i Białorusi, pracujący w jednym z zakładów na terenie Starachowic.

Do pożaru poddasza w budynku mieszkalno – usługowym przy ul. Rogowskiego doszło w czwartek (4 października) po godzinie 15.00. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Zmagały się z nim cztery Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze ze Starachowic i trzy zastępy OSP: z Wielkiej Wsi, Pawłowa i Ambrożowa, a akcją dowodził st. bryg. Wiesław Ungier – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. W środku na szczęście nie było już żadnych osób.

Pomieszczenie, w którym doszło do pożaru, spaliło się prawie doszczętnie, najprawdopodobniej znajdował się w nim grzejnik typu farelka. Uszkodzone zostały również pozostałe lokale na poddaszu tego budynku. Akcja ratowania dobytku trwała kilka godzin. Dopiero przed godz. 20.30 strażacy zdecydowali o jej zakończeniu, wcześniej sprawdzając obiekt kamerą termowizyjną. Rozebrano też nadpaloną konstrukcję drewnianą domu i wyniesiono spalone rzeczy.

W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu, poddasze wraz z wyposażeniem oraz klatka schodowa w budynku mieszkalnym.

Na terenie pogorzeliska pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, zabezpieczając wszelkie ślady. Okoliczności pożaru bada miejscowa policja. Więcej może wyjaśnić przeprowadzona wizja z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

(P.a.S.)