Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 11 października 2018

Reumatologia zawieszona, poradnia działa

PZOZ Starachowice

Oddział Reumatologiczny Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zawiesił działalność. Czy prawdą jest, że również szpitalna poradnia reumatologiczna przestanie przyjmować pacjentów? - pytają zaniepokojeni starachowiczanie. Dyrekcja szpitala uspokaja.

Zawieszenie funkcjonowania Oddziału Reumatologicznego zostało, niestety, przedłużone o kolejny miesiąc, do 6 listopada 2018 roku. Uchwałę w tej sprawie podjęła także Rada Społeczna szpitala.

– Jak już wielokrotnie informowaliśmy, czasowe zawieszenie pracy Oddziału związane jest z brakiem lekarzy specjalistów z dziedziny reumatologii. Dotychczasowe intensywne działania związane z pozyskaniem kadry medycznej. tj. publikacja ogłoszeń w mediach ogólnopolskich, w prasie i portalach branżowych, a także osobiste rozmowy z lekarzami specjalistami, pisma do konsultantów ościennych województw, nie przyniosły oczekiwanych efektów. Bezskuteczna okazała się również pomoc konsultanta wojewódzkiego ds. reumatologii, dr n. med. Marii Maciejowskiej – Roge w zakresie pozyskania kadry medycznej. Poradnia Reumatologiczna nadal udziela i będzie udzielać świadczeń z zakresu reumatologii w niezmienionym zakresie oraz formie i nie ma planów jej likwidacji – informuje dyrekcja PZOZ.

Wszystko wskazuje na to, że  dyrekcja szpital będzie zmuszona podjąć decyzję o wykreśleniu Oddziału Reumatologicznego ze struktury szpitala. Wtedy możliwe byłoby przeniesienie na jego miejsce Oddziału Medycyny Paliatywnej (z VI piętra do zwolnionego skrzydła na III piętrze), a w konsekwencji rozszerzenie działalności Oddziału Kardiologicznego, który zajmowałby cały poziom.

(zaz)