Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 11 października 2018

Specjalistyczny sprzęt już jest

PWiK

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach kupiło specjalistyczny samochód ciężarowy z zabudową do czyszczenia kanalizacji.

 Fabrycznie nowy samochód ssąco-ciśnieniowy o zabudowie specjalistycznej do czyszczenia i hydrodynamicznego udrażniania kanalizacji sanitarnej już ma wyposażeniu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W zabudowie ma zbiornik o pojemności 8 000 litrów, z pompą wysokociśnieniową do czyszczenia kanałów pod ciśnieniem i pompą próżniową do opróżniania kanałów z nieczystości. Będzie pomocny w eliminowaniu zanieczyszczeń przedostających się do gruntu, wód powierzchniowych i podziemnych, roślinności oraz innych elementów środowiska.

 Samochód kosztował około 1 mln 250 tys. zł, a zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, udzielając „wodociągom” częściowo umarzalnej pożyczki. 

– Zawsze wspieramy inicjatywy samorządów w zakresie ochrony środowiska. Wierzę, że samochód przyczyni się do wszelkiego rodzaju ustabilizowania gospodarki ściekowej w takiej aglomeracji jak Starachowice – mówił Paweł Lubieniecki, członek Rady Nadzorczej Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

(P.a.S.)

Specjalistyczny pojazd wspomoże udrażnianie kanalizacji w mieście.