Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 11 października 2018

Z raportów

Dwa potrącenia w ciągu tygodnia

1 października br. przed godz. 12.00, 33-latka, wyjeżdżając z parkingu na Al. Armii Krajowej potrąciła 59-latkę, która w wyniku obrażeń została zabrana do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Kilka dni później – 4 października, również na Al. Armii Krajowej, znowu doszło do potrącenia pieszej. Wyjeżdżająca z parkingu przy galerii Skałka 31-latka, kierująca peugeotem, potrąciła 52-latkę na przejściu dla pieszych. Poszkodowaną zabrano do szpitala.

Zatrucie tlenkiem węgla

Starachowiccy strażacy otrzymali w miniony wtorek zgłoszenie z Pogotowia Ratunkowego, o możliwym zatruciu tlenkiem węgla w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Bocznej, opalanym piecem węglowym. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w domu przebywa 15 osób, które wyprowadzono na zewnątrz. Podczas pomiarów wykryto toksyczne stężenie tlenku węgla. Dwie osoby z objawami zatrucia zostały przewiezione do szpitala.

Zderzenie ciężarówek

3 października br. około 12.30 na ul. Ostrowieckiej, przy wjeździe w ul. Turystyczną, doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. 27-latek kierujący renaultem nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z pojazdem volvo, którym poruszał się 57-latek. 27 – latkowi postawiono zarzut spowodowania kolizji.

Na złodziejską nutę…

3 października br., z niezamkniętej piwnicy posesji w gminie Brody, ukradziono sprzęt muzyczny o łącznej wartości 10 tysięcy zł. Poszkodowany sprawę zgłosił policji po godz. 16.00.

Kosztowne „hobby”

3 października, kwadrans przed godz. 16.00, funkcjonariusz Straży Miejskiej będący po służbie, zauważył na placu Rynek grupę hałaśliwie zachowującej się młodzieży, a jeden z młodzieńców zaczął niszczyć elewację murku. W wyniku interwencji strażników, zatrzymano 16-letniego ucznia klasy III Gimnazjum w Krynkach. Musi usunąć szpetną twórczość.

Quadem do rowu

6 października br. przed godz. 19.00, jadący quadem suzuki ul. Panoramiczną w Rudzie 31-latek, najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i wjechał do przydrożnego rowu, w wyniku czego 27 -letnia pasażerka spadła z pojazdu. Z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

(P.S.)