Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 11 października 2018

Zatrudnienie w MAN rośnie

Aktualnie w MAN zatrudnionych jest 2435 osób, a dodatkowe 729 pracuje za pośrednictwem Agencji Pracy Tymczasowej. Do końca bm. planuje się zatrudnijeszcze 276 osób. Załoga PKC Group liczy obecnie 1981 osób, a zatrudnionych przez APT jest jeszcze 331. 

Od 1 października br. MAN zawrze umowy z 117 pracownikami, którzy 18 miesięcy pracują w firmie na podstawie zlecenia ATP, a w następnych miesiącach kolejne osoby zatrudnione za pośrednictwem APT będą musiały otrzymać umowy MAN-owskie.

– W najbliższym czasie zmieni się także forma zatrudnienia pracowników zatrudnionych w MAN na umowach terminowych. Osoby, które pracują na takich umowach przez 33 miesiące (liczone od 22 lutego 2016) otrzymają stałe umowy o pracę. Zarówno w przypadku zatrudnienia z pośrednictwem APT, jak i zatrudnienia na umowy terminowe, stanie się to z mocy prawa pracy automatycznie. Nawet, gdy pracownik nie otrzyma aneksu do umowy, przekształci się ona w taką, jaką określa prawo pracy. Dotyczy to wszystkich firm, tak więc na tych samych zasadach traktowani będą pracownicy PKC i APLEONA – czytamy w „Wiadomościach Związkowych”.

(az)