Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 12 października 2018

Nasze, medalowe dziewczyny

Strzelectwo

Medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym zdobyły Agata Nowak i Paulina Tuźnik ze Świtu Starachowice. Agata poprawiła też rekord kraju w pistolecie sportowym.

Młodzicy oraz młodzieżowcy rywalizowali o tytuły w ostatnich dniach września br. w Bydgoszczy. W młodszej kategorii zawodników w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów mieliśmy jedną reprezentantkę: Aleksandrę Orłowską. W czterech seriach zdobyła 349 punktów, ale ten wynik nie wystarczył do zajęcia medalowego miejsca i uplasowała się na szóstym miejscu.

W kategorii młodzieżowców, w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów, walczyły natomiast Paulina Tuźnik oraz Agata Nowak.W eliminacjach kwalifikacyjnych Agata Nowak była druga z wynikiem 565 punktów, a Paulina Tuźnik piąta (555 pkt.) i obie awansowały do finałowej ósemki.

W finale Paulina Tuźnik była na prowadzeniu, słabiej natomiast strzelała Agata Nowak i zajęła szóste miejsce. Z rywalizacji odpadła najlepsza w eliminacjach Krystyna Macur z Gwardii Zielona Góra i nasza Paulina miała zapewnione miejsce na podium. Nie odrobiła jednak straty do Marty Barszczak z warszawskiej Legii i zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

Eliminacyjne strzelanie z pistoletu sportowego zakończyło się triumfem Agaty Nowak. Zdobyła 577 punktów i awansowała do najlepszej ósemki. W tym gronie była również Paulina Tuźnik z kwalifikacyjną zdobyczą 556 punktów i szóstym miejscem. W finale Tuźnik utrzymała swoje miejsce, zdobywając 11 punktów. Agata Nowak miała natomiast na koncie 22 celne strzały (na 30 oddanych). Po dziewięciu seriach Nowak miała już 35 punktów i zapewniony złoty medal. Ostatnie pięć strzałów i cztery celne trafienia dały Agacie 39 punktów i nowy rekord Polski. Także wyrównanie rekordu Europy Greczynki Anny Korakaki, złotej i brązowej medalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro.