Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wąchock 12 października 2018

Przetarg na oświetlenie uliczne ogłoszony

Dopiero zakończyły się prace przy ulicy Nadrzecznej w Wąchocku, kanalizacji na ulicy Szkolnej w Parszowie oraz modernizacjach boisk przyszkolnych w Parszowie i Wielkiej Wsi, a ruszyły już prace nad zadaniami inwestycyjnymi na rok 2019. Okazuje się, że będzie to kolejny rok znaczących inwestycji w gminie Wąchock. Jak zawsze będą one realizowane przy udziale funduszy europejskich..

Największym, oprócz dużego zadania termomodernizacji szkoły podstawowej w Wąchocku, przyszłorocznym wyzwaniem będzie długo oczekiwana kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy. Wartość projekt pn. „Nasza gmina przyciągająca światłem – modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Wąchock”, to ponad 3,5 miliona złotych. Wkład własny gminy w to zadanie wyniesie około 0,5 miliona złotych.

Dzięki projektowi zostanie wymienione 1100 opraw oświetlenia ulicznego oraz dowieszone zostanie 96 opraw w nowoczesnej technologii LED w celu spełnienia norm oświetleniowych na istniejących ciągach oświetleniowych. Bez zmian pozostanie 110 opraw parkowych na ulicy Kościelnej, Kolejowej i terenach rekreacyjno-parkowych. Dodatkowo zaprojektowany i wykonany ma zostać elektroniczny system sterowania ulicznego. Pozwoli on na sprawne reagowanie w razie awarii pojedynczych opraw lub całych ciągów – nie będzie potrzebna informacja mieszkańców, gdyż wszystkie informacje będą wyświetlane na bieżąco na ekranie gminnego komputera.

Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, otwarcie ofert zaplanowane jest na 12 listopada 2018 r, a do końca czerwca 2019 mają zostać zakończone wszystkie prace.

m.p.

Lampy LED