Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 25 października 2018

Spółka ciepłowniczo – komunikacyjna faktem

Połączenie Zakładu Energetyki Cieplnej (spółka przejmująca) z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym stało się faktem. Fuzję przypieczętował wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

Połączenie spółek nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku MZK przez ZEC, na podstawie Kodeksu Spółek Handlowych. Decyzja kończy proces, który został zapoczątkowany uchwałą Rady Miejskiej za 24 listopada 2017 roku. Od tej pory Miejski Zakład Komunikacyjny działa w strukturach Zakładu Energetyki Cieplnej – o czym na konferencji prasowej 16 października br. poinformowali prezydent Starachowic Marek Materek i prezes ZEC Marcin Pocheć.

– Po przekształceniach zaoszczędzimy dzięki temu połączeniu na administracji, na wynagrodzeniu zarządu, na wynagrodzeniu rady nadzorczej. To są oszczędności, które przysłużą się do tego, aby komunikacja miejska, jak i sama spółka w kolejnych latach funkcjonowała lepiej – mówił prezydent miasta.

Fuzja spółek otworzyła drogę do wykorzystania w kolejnych latach funduszy pozyskanych ze środków zewnętrznych, m.in. na  budowę ul. Nowej Moniuszki, Pasażu Staffa, budowę przedłużenia ulicy Batalionów Chłopskich do Szkolnej, wybudowanie Centrum Komunikacyjnego Starachowice Dolne, budowę centrum komunikacyjnego przy Dworcu Wschodnim w Wierzbniku, zakup niskopodłogowych ekologicznych autobusów, wymianę wiat przystankowych, budowę nowej bazy dyspozytorskiej MZK czy innych przedsięwzięć związanych z komunikacją miejską

Pasażerowie MZK mają także bliżej do Biura Obsługi Klienta, w którym mogą doładować kartę miejską i kupić bilety. Zostało ono przeniesione do siedziby ZEC przy ul. Na Szlakowisku.

(azab)

O fuzji Zakładu Energetyki Cieplnej I Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego poinformowali podczas konferencji, prezydent Marek materek i prezes ZEC Marcin Pocheć