Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 29 października 2018

Za zabójstwo żony 15 lat więzienia

Przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie zapadł wyrok w głośnej sprawie zabójstwa Anny T. przez jej męża Kamila T. Doszło do niego w Starachowicach w maju 2014 roku.

Cztery lata temu policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Starachowicach młoda kobieta odebrała sobie życie. Jej ciało znalazł teść, były policjant. Kamil T. mówił wtedy, że żona mogła odebrać sobie życie. Sprawę umorzono. W grudniu 2016 roku policjanci zatrzymali męża kobiety i postawili mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do winy. Ustalono, że w dniu popełnienia zbrodni, między Kamilem T. a Anną T. doszło do kłótni. Mężczyzna wziął sznurek, założył kobiecie pętlę na szyję i udusił. Następnie upozorował samobójstwo żony.

W marcu br. Sąd Okręgowy w Kielcach skazał Kamila T. na karę 25 lat pozbawienia wolności. Z tym wyrokiem nie zgodziły się obie strony i sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Prokurator prowadzący sprawę domagał się kary dożywocia, o łagodniejszy wyrok dla swojego klienta apelował obrońca Kamila T.

Ostatecznie, Sąd Apelacyjny w Krakowie, podczas rozprawy 25 października br. uwzględnił apelację obrońcy i obniżył karę za zabójstwo do 15 lat. Wyrok jest prawomocny.

(azab)