18.5 C
Starachowice
środa, 23/09/2020
Strona główna W numerze Debata o gminnej oświacie

Debata o gminnej oświacie

Stan oświaty w gminie Starachowice był tematem jednej z ostatnich sesji radnych kończącej się kadencji. Wśród poruszanych przez problemów pojawiły się dotyczące zatrudnienia w placówkach edukacyjnych po reformie oświaty, remonty szkół i doposażenie w sprzęt sportowy.

Radna Jadwiga Piątek pytała, czy zrobiono obliczenia i symulacje związane z zatrudnieniem, czy przeniesieniem nauczycieli z wygaszanych gimnazjów do innych placówek.

– W tej chwili w gimnazjach jest 76 nauczycieli. Łączą etaty w szkole podstawowej z pracą w gimnazjum. Decyzje, co dalej będą związane z propozycjami i z ich z wiekiem. To będzie najtrudniejszy etap reformy, której nie jesteśmy autorami. Dlatego kontakt, rozmowy i porozumienie z organem prowadzącym szkoły średnie jest niezbędny i mam nadzieję, że za kilka tygodni zaczniemy o tym rozmawiać, ponieważ ruch kadrowy trwa do końca maja – mówił Jerzy Miśkiewicz

Radnego Mirosława Adamusa interesowało natomiast doposażenia placówek oświatowych w dodatkowy sprzęt sportowy.

– Być może nie nadążamy za wszystkimi potrzebami, ale doposażenie odbywa się na bieżąco. Część sprzętu będzie przenoszona do szkół podstawowych z gimnazjów, po zakończeniu ich działalności – poinformował kierownik Referatu Edukacji UM Włodzimierz Jedynak.

Radny Mariusz Konarski zwrócił uwagę na potrzebę remontów pomieszczeń sanitarnych w placówkach oświaty. Pytał, czy gmina ma przygotowany ich plan, gdyż problem ten dotyczy większości szkół w mieście.

– Remonty łazienek nie są tanie, choć nie są to duże pomieszczenia. Wymagają jednak kompleksowych robót. Środki, które mamy nie do końca pozwalają nam na podjęcie działań, a o zewnętrzne jest trudno – odpowiedział naczelnik.

Przypomnijmy, rok szkolny 2018/2019 jest ostatnim dla funkcjonowania gimnazjów.

(azab)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID -19: aktualne dane WSSE w Kielcach

Ministerstwo Zdrowia w środowym (23 września) komunikacie poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 28 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x