Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 5 listopada 2018

Innowacja policyjna

W III LO ruszyła

"Służba, pasja, możliwości", to wydarzenie, zorganizowane przez Społeczną Akademię Nauk w Kielcach - Wydział Handlu i Bezpieczeństwa oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Uczestniczyli w nim licealiści z "Baczyńskiego".

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. K. K. Baczyńskiego w Starachowicach, realizujący zajęcia w ramach innowacji policyjnej, wzięli  26 października br. udział w spotkaniu pod hasłem: „Służba, pasja, możliwości”, zorganizowanym przez  Społeczną Akademię Nauk w Kielcach – Wydział Handlu i Bezpieczeństwa oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Celem było zaznajomienie młodzieży z rodzajami zadań realizowanych przez funkcjonariuszy, przybliżenie struktury policji, przedstawienie warunków rekrutacji oraz dyskusja na temat problematyki bezpieczeństwa w województwie świętokrzyskim.

Campus uczelni był w tym dniu przekształcony w umowną komendę. W salach dydaktycznych ulokowano poszczególne wydziały policji, strzelnica była miejscem, gdzie uczniowie mogli obejrzeć różnorodną broń i porozmawiać z instruktorami wyszkolenia strzeleckiego, a na sali gimnastycznej uczniowie mogli zmierzyć siły na torze przeszkód, będącym odwzorowaniem toru przeszkód z egzaminu wstępnego do policji. Młodzież miała możliwość bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszami z zespołu medycznego, ruchu drogowego, prewencji, grupy antyterrorystycznej oraz spottersami. Poznali również tajniki pracy kryminologów, psychologów policyjnych, negocjatorów czy pracowników wydziału walki z cyberprzestępczością. Podziwiali też pokaz różnych taktyk i technik interwencji oraz samoobrony przygotowany przez gospodarzy wydarzenia.

Zwieńczeniem imprezy był pokaz umiejętności psów tropiących i prezentacja pojazdów i  sprzętu policyjnego.

– Wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy, było pierwszą tego typu imprezą zorganizowaną w naszym województwie. Dla uczniów III LO  jest to kolejne doświadczenie, po czerwcowej wizycie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, mające na celu przybliżenie pracy policji w naszym kraju  – relacjonują nauczyciele.

Anita Skowrońska

Dla licealistów było to interesujące wydarzenie

Obejrzeli także pokazową akcję funkcjonariuszy

 

Fot. III LO