Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 5 listopada 2018

Juniorzy Wikinga najlepsi

Juniorzy do lat 18. starachowickiego Wikinga pierwszą drużyną w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. To efekt zdobytych miejsc i tytułów.

Mistrzostwa rozegrano w Hali Widowiskowo – Sportowej w Sosnowcu w dniach 20-21 października br. Były również eliminacjami do Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym 2019, eliminacjami do Pucharu Europy w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym 2019 oraz eliminacjami do Mistrzostw ER w Wyciskaniu Klasycznym 2019.

Zawodnicy Wikinga wywalczyli 11 medali. W kategorii seniorek pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Zielińska (84+kg), wśród juniorów do 16 lat trzecie zdobył Dominik Mularski (74 kg), a czwarte Miłosz Tański (74 kg). Również w kategorii juniorów, lecz do 18. roku życia, drugie miejsca zdobyli: Mikołaj Skrobisz (120 kg,) i Aleksander Efner (120 kg). Trzecie lokaty w tej samej kategorii wywalczyli Paweł Wieczorek (83 kg) i Adam Woźny (105 kg), czwarte miejsce zajął Aleks Gałka (83 kg), a Albert Cieciora był siódmy (74 kg) w kategorii do 18. roku życia.

W grupie Weteranów III, Eugeniusz Jeżewski wygrał walkę (66 kg), najlepszy w tej samej kategorii był Arkadiusz Staszewski (120+kg), a wśród Weteranów II drugie miejsce zdobył Krzysztof Kozielski (93 kg), zaś trzecie Waldemar Komisarek (105 kg). W kategorii Weteranów I trzecie miejsce uzyskał Rafał Lipka (120 kg), wśród seniorów drugą lokatę wywalczył Jan Węgiera (93 kg), trzecią – Michał Wegiera (120+kg), a piąte miejsce zajął Stanisław Gąsienica – Samek (93 kg).