Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 5 listopada 2018

Logistycy w drodze do olimpijskiego finału

"Na Maja"

W szkolnych eliminacjach XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, wzięło udział 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Zawodowych nr 2.

Olimpiada popularyzuje logistykę wśród uczniów z całej Polski. Tegorocznej patronują: Instytutu Logistyki i Magazynowania, Polskiego Towarzystwa Logistycznego, minister edukacji narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. W każdym z trzech etapów: szkolny, okręgowy, centralny – uczestnicy rozwiązują zadania w formie pisemnej. Pierwszy obejmował  wiedzę z zakresu podstaw logistyki, zapasów i magazynowania oraz transportu i spedycji. W ZSZ nr 2 nadzorował go Komitet Szkolny, któremu przewodniczyła dyrektor Grażyna Małecka.

Etap okręgowy już w grudniu, a gala finałowa 12 kwietnia 2019 r. Wszyscy liczą na sukces „logistyków” w tegorocznej edycji Olimpiady. Każdy z uczestników chciałby bowiem powtórzyć ubiegłoroczny sukces absolwenta ZSZ nr 2 Michała Garbacza, który znalazł się w elitarnym gronie 63 finalistów X Olimpiady Logistycznej. Dzięki jego osiągnięciom szkoła  znalazła się w gronie 150 najlepszych placówek oświatowych w Polsce, kształcących w zawodzie – technik logistyk.

(mac)

Kto będzie reprezentował szkołę w zmaganiach okręgowych, dowiemy się niebawem