Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 5 listopada 2018

Poradnictwo psychologiczne

W sykole w Adamowie

Paulo Coelho napisał kiedyś, że emocje są jak dzikie konie i wielkiej mądrości potrzeba, by je okiełznać. Szczególnie trafnym to spostrzeżenie zdaje się być w odniesieniu do młodzieży.

Problemy z akceptacją i samoakceptacją, popadanie w różnego rodzaju konflikty, szukanie swojego miejsca w życiu, społeczeństwie szkolnym i pozaszkolnym to trudny etap. Dlatego też wychowawczyni klasy VII Szkoły Podstawowej w Adamowie zorganizowała dla swoich podopiecznych spotkanie z pracownikami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Psycholog Anna Adamczyk i pedagog Aneta Sokół przeprowadziły z uczniami trening rozwiązywania konfliktów. Mieli więc oni okazję dowiedzieć się, że posiadanie własnego zdania to nic złego, i że asertywność to zachowanie pożądane.Ważkim też okazały się: prezentacja o rozwiązywaniu konfliktów oraz porady na temat jak respektować prawa innych bez rezygnacji ze swoich. Trening prowadzony warsztatowo okazał się strzałem w dziesiątkę, a ćwiczenia w grupach zdecydowanie przyczyniły się do zintegrowania klasowego zespołu.

A Marciniak

Warsztaty psychologiczne