Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 5 listopada 2018

Z raportów

                                    Porysował samochody

27 października br. przed godz. 9.00 zgłoszono policji, że ktoś zniszczył powłoki lakiernicze dwóch aut zaparkowanych w Starachowicach. Właściciele citroena i renaulta oszacowali straty na łączną kwotę ponad 4000 złotych.

 

 

     Naraził dziecko

29 października br. w Rudkach, policjanci ze świętokrzyskiej drogówki zatrzymali do kontroli fiata, w którym był też 14 -letni pasażer. Niestety, choć była to poranna godzina, 50-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy, a sąd, gdzie skierowano sprawę, może orzec wobec niego nawet 2 lata pozbawienia wolności.

 

                                  Amator wkrętarek     

31 października br. ukradziono z terenu jednej z firm w Starachowicach dwie wkrętarkowiertarki. Sprzęt wart był 1500 złotych.

 

    Pijany motorowerzysta

30 października br. rano, starachowiccy policjanci zatrzymali w Osinach 25-latka, który próbował jechać motorowerem będąc w stanie upojenia alkoholowego. Zastali go już leżącego obok jednośladu. Badanie trzeźwości wykazało, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do szpitala.

 

Okazja czyni…

1 listopada br. w Starachowicach, nieznany sprawca, wykorzystując chwilową nieuwagę właściciela, zabrał telefon komórkowy, pozostawiony na dachu samochodu zaparkowanego przy jednym z lokali gastronomicznych. Ocenił stratę na 1200 złotych.

 

(azab)