Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 6 listopada 2018

Jerzyk ptak – w starachowickim muzeum

Piknik Ekologiczny "Zaginiony świat naszej ziemi" z motywem przewodnim Jerzyka - naszego skrzydlatego przyjaciela, zorganizowano w MPiT.

To już kolejny jubileusz w Starachowicach. Za nami bowiem dziesiąta edycja festynu, który tak bawi, jak uczy. Co roku zmienia się bohater tych spotkań, tym razem nad Halą Lejniczą skrzydła rozpostarł jerzyk, który od najmłodszych uczestników pikniku dostał w prezencie domki lęgowe. Zostaną one przekazane do parków krajobrazowych oraz nadleśnictw. Wymiar edukacyjny pikniku ekologicznego to również wierszyki czy prace plastyczne dotyczące głównego bohatera imprezy.

Festyn zorganizowano pod patronatem starosty Danuty Krępy i prezydenta Marka Materka, we współpracy z Nadleśnictwem Marcule oraz Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Justyna Sadza – pracownik muzeum, już zaprasza na przyszłoroczne spotkanie z ekologią. Bohater następnego pikniku jest owiany tajemnicą ale podobno szykuje się wielka niespodzianka. Do zobaczenia zatem w gościnnych wnętrzach starachowickiego muzeum.

A. Marciniak

Najmłodsi malowali skrzydlatego przyjaciela