Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 6 listopada 2018

Zdrowie – Sport – Rekreacja

W III LO

W III LO im. K. K. Baczyńskiego sezon sportowy rozpoczęto Dniem Sportu Szkolnego w nowej, ciekawej formie. W związku z prowadzeniem przez szkołę innowacji policyjnej cała społeczność spotkała się w na obiektach sportowych Społecznej Akademii Nauk w Kielcach, gdzie młodzież odbyła szkolenie strzelania z broni małokalibrowej.

Zajęcia odbyły się na profesjonalnej strzelnicy uczelni. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, nabyli umiejętność zgrywania przyrządów celowniczych, utrzymywania prawidłowej postawy, chwytu broni oraz pracę na języku spustowym. Najlepszymi umiejętnościami strzeleckimi wykazała się klasa Ia. Pierwsze miejsce w szkole zdobyła Karolina Adamczyk uczennica klasy Ia. Na II miejscu uplasowała się Daria Listek z Ia, na III – Jan Ronduda i Grzegorz Kaczyński z Ia oraz Grzegorz Dudek z IIa

Dużo emocji przysporzył licealistom udział w zajęciach judo, podczas których młodzież przeszła krótkie szkolenie z samoobrony. Nie zabrakło też zabaw na wesoło, jak bieg we wspólnych spodniach, który wygrało trio z klasy Ia: Adrian Dwojak, Kacper Sarna i Filip Paprot.

Nie lada wyzwaniem i zaskoczeniem dla młodzieży okazała się konkurencja: bieg w alkogoglach. Dzięki temu urządzeniu, w atmosferze świetnej zabawy, każdy mógł sobie uświadomić, jakim zagrożeniem jest np. jazda na podwójnym gazie. Smaczku tej niepowtarzalnej lekcji dodały pozornie proste konkurencje jak slalom między słupkami na czas, które przy zaburzonej koordynacji wzrokowo-ruchowej stają się dużym wyzwaniem! Najlepiej z tą konkurencją poradziła sobie Kinga Medaj z Ia, II miejsce zdobył Adrian Dwojak z Ia, a III miejsce Agata Chodnikiewicz z Ia. Uczniowie spróbowali również swoich sił w tenisie stołowym. Miano najlepszego w tej konkurencji zdobyli: w kl. Ia Adrian Dwojak, w IIa Igor Jonczyk i w IIIa Oliwia Pomorska.

W zajęciach mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły, dzięki zaangażowaniu instruktorów uczelni, którzy przez kilka godzin prowadzili zajęcia z młodzieżą. Trening  judo prowadził Rafał Bazak,  strzelanie Rafał Janik pod kierownictwem Jarosława Kusto, natomiast nad rozgrywkami w tenisie stołowym czuwał Michał Powązka. Wszystkich uczniowie III LO nagrodzili gorącymi brawami i złożyli podziękowanie na ręce dziekana Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa Społecznej Akademii Nauk, Pawła Ramiączka.

Atrakcją kończącą imprezę było przekazanie uczniom nagród, ufundowanych przez Społeczną Akademię Nauk w Kielcach oraz Arkadiusza Pająka – dyrektora Hotelu Senator w Starachowicach, który ufundował 5 jednorazowych nielimitowanych wejść do strefy Centrum Termalnego, każde dla dwóch osób.

Koordynatorki imprezy Elżbieta Majchrzak i Anita Skowrońska oceniły, że dzień sportu w ciekawej formie przyczynił się do większej integracji szkoły ze środowiskiem akademickim, za co wraz z całą społecznością szkolną składają wszystkim podziękowania.

(J.D.)

Wygrali bieg w jednych spodniach

W środowisku akademickim spędzili jeden dzień