Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 19 listopada 2018

Nasze biegaczki wygrały w Ostrowcu

Juventa Kobex

Zawodniczki KLKS Juventa Kobex: Weronika Wojnar, Maja Peryt, Anna Szwajda oraz Wiktoria Smalec zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsca podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości.

Niepodległościowe biegi dla dzieci i młodzieży rozegrano 11 listopada na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na dystansach od 200 do 800 metrów wystartowali reprezentanci Juventy Kobex, podopieczni Agaty Wzorek i Dawida Kubca.

W kategorii gimnazjalistek zwycięstwo na dystansie 800 metrów odniosła Weronika Wojnar, a tuż za nią linię mety przebiegła Zuzanna Dudzic, a Maja Peryt wygrała bieg na dystansie 800 metrów w kategorii ośmioklasistek. W grupie uczennic kl. VII wystartowały cztery nasze biegaczki. Najlepsze, 9. miejsce, zajęła Karolina Kwiatek, wyprzedzając klubową koleżankę Julię Długosz, a wśród o rok młodszych, rywalizujących na dystansie 600 metrów dziewczynek, najlepsza okazała się Anna Szwajda. Drugie miejsce zajęła natomiast Maja Banaszczyk.

Uczennice klas V zmagały się na dystansie 300 metrów, druga na mecie była nasza Zosia Dróźdź, nieźle pobiegły też w tej stawce Ola Zychowicz i Julia Marczak. W kategorii klas czwartych czwarte miejsce wywalczyła natomiast Bogna Kutera.

Najwięcej reprezentantów Juventy Kobex wystartowało w biegu klas trzecich na dystansie 200 metrów. Wśród dziewcząt zwycięstwo odniosła Wiktoria Smalec, trzecia była Nikola Niekłań, a czwarta Maja Szkoda.

W kategorii chłopców wystartował 6 – letni Filip Pożoga, nasz najmłodszy lekkoatleta. Udany debiut zaliczyli też: Igor Moskal i Adam Linek. I choć tym razem miejsca na podium nie zajęli, zdobyli cenne doświadczenie.