Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 19 listopada 2018

Nie uważają na drogach, wypadków przybywa

Dwoma kolizjami i potrąceniem pieszego zapisał się miniony tydzień na miejskich drogach.

Do wtorku było nieźle, ale już 14 listopada br., po godz. 16.00, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego z  Kościuszki w Starachowicach był wypadek.

–  32 – letnia kobieta kierująca samochodem marki Saab, podczas wykonywania manewru skrętu w ulicę Kościuszki, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej fiatem 40 – letniej kobiecie – mówi st. sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej policji. 

W wyniku zdarzenia, fiat dodatkowo wpadł na peugeota, kierowanego przez 43 – letniego mężczyznę. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Obie kobiety zostały zabrane do szpitala, nie odniosły poważnych obrażeń, jednak jedna z nich pozostała na obserwacji. 32 – letniej kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa znajdzie finał w sądzie.

Wypadek na ulicy Piłsudskiego

Do zdarzenia doszło w Wielkiej Wsi

Na krajowej 42, jadąca hondą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej renaultem 24-latce i stało się!

Na szczęście nic nikomu się nie stało

Wczesnym rankiem (ok. 5.30) w czwartek – 15 listopada br., na przejściu dla pieszych na ulicy Radomskiej, w okolicach Powiatowego Urzędu Pracy, doszło do potrącenia człowieka. Kierująca oplem, 44 – letnia kobieta, dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła, będącego już na pasach, 30 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno kierująca autem, jak i poszkodowany byli trzeźwi. Policja zatrzymała kobiecie prawo jazdy.

Tego samego dnia po godzinie 7.00, na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wielka Wieś, doszło do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. 43 – latka kierująca hondą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej renaultem 24 – letniej kobiecie. Renault uderzył jeszcze w ciężarową Scanię, kierowaną przez 62 – letniego mężczyznę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawczyni wypadku została ukarana mandatem. W działaniach udział wzięły 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach oraz OSP Wielka Wieś.   

(azab)