Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 19 listopada 2018

Sąd utrzymał wyrok dla Kewina K.

14 sierpnia 2016 roku w Wierzbicy spowodował tragiczny wypadek, w którym zginęły trzy osoby, a jedna została ciężko ranna. Najbliższe lata spędzi w więzieniu. Sąd utrzymał wyrok 10 lat pozbawienia wolności.

Taką karę wymierzył sprawcy szydłowiecki sąd a Sąd Okręgowy w Radomiu, po rozpatrzeniu apelacji obrońców oskarżonego, podtrzymał tę karę. Orzeczenie Sądu Okręgowego w Radomiu jest prawomocne. Przysługuje od niego skarga nadzwyczajna do Sądu Najwyższego.

Proces Kewina K. rozpoczął się w sierpniu 2017 roku w Sądzie Rejonowym w Szydłowcu. Prokuratura domagała się dla mężczyzny kary dziesięciu lat pozbawienia wolności, dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz zadośćuczynienia po 20 i 30 tysięcy złotych dla rodzin ofiar wypadku. Sąd ocenił stopień szkodliwości społecznej czynu jako wysoki, ze względu na tragiczne skutki, ale wziął pod uwagę młody wiek mężczyzny i 14 czerwca br. wydał wyrok w sprawie. Był zgodny z wnioskiem prokuratury.

W wypadku zginęły starachowiczanki i obywatel Włoch

Przypomnijmy, tragicznej nocy kierowca mercedesa – wówczas 19-letni Kewin K., jadąc z nadmierną prędkością ponad 160 kilometrów na godzinę, uderzył w tył mazdy ze starachowicką rejestracją, którą podróżowały cztery osoby. Na miejscu śmierć poniosła 74-letnia pasażerka pojazdu i 37-letni obywatel Włoch, a 39-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.

(azab)