Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 26 listopada 2018

Z raportów

 

Zatrzymał pijanego kierowcę

17 listopada br. około godziny 22.00, mężczyzna zgłosił Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach, że na al. Armii Krajowej zatrzymał kierującego fordem, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zabrał mu kluczyki ze stacyjki, ale młodzian kierujący autem uciekł. Szybki pościg funkcjonariuszy był skuteczny. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Nie uniknie odpowiedzialności. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

 

Okradła seniorkę

20 listopada br. w godzinach przedpołudniowych, do 95 –letniej mieszkanki Starachowic przyszła nieznana kobieta podająca się za pracownika socjalnego. Wykorzystując chwilową nieuwagę starszej pani, ukradła jej 800 złotych.

Włamy do aut

21 listopada br. doszło do dwóch włamań do samochodów osobowych. Z volkswagena ukradziono w Starachowicach m.in. radio samochodowe, dwa młoty udarowe, trzy wiertarki i dwie wkrętarki akumulatorowe o łącznej wartości 8000 zł. W podobnym czasie, również w Starachowicach, ukradziono z seata wideorejestrator oraz radio. Zgłaszający oszacował stratę na ponad 500 złotych.

Oszukana w sieci

22 listopada br. policja odebrała zgłoszenie od 38 – letniej kobiety, która na jednym z portali internetowych kupiła za 250 zł buty sportowe. Na przesyłkę się nie doczekała, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Zabrał sprzęt

22 listopada br. po godz. 19.30 włamano się do toyoty, parkującej na terenie ogrodzonej posesji w Starachowicach. Sprawca ukradł komputer, sprzęt AGD oraz odzież. Właściciel wycenił stratę na ponad 8000 złotych.

 

Poszukiwany znaleziony z narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali poszukiwanego 29 – latka. W trakcie przeszukania jego posesji, zabezpieczyli 744 gramów suszu roślinnego. Jest mieszkańcem gminy Mirzec i był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary 135 dni pozbawienia wolności. W czwartkowy (22 listopada br.) poranek został zatrzymany przez starachowickich funkcjonariuszy. W toku prowadzonych czynności przeszukano posesję 29 – latka, gdzie ujawniono i zabezpieczono 744 gramów suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuana. Znaleziono również wagę elektroniczną.

Teraz 29 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

„Góral” znikł

23 listopada br. po godz. 17.00, ktoś ukradł z klatki schodowej jednego z bloków w Starachowicach rower górski. Właściciel oszacował jego wartość na 3500 zł.

 

Straż w akcji i stłuczka

   25 listopada br. po godzinie 10.00, na skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej z ulicą Iłżecką, w jadący na sygnale do zgłoszenia o ulatniającym się gazie w domu przy ul. Sybiraków w Starachowicach wóz strażacki wjechało audi A4. Do szpitala został zabrany jeden ze strażaków, uskarżający się na ból głowy.

(azab)