Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 26 listopada 2018

Cerrad SMS z przegraną, Absolwenci pokonali zespół z Pawłowa

Siatkówka

W meczu trzecioligowego Cerradu SMS Starachowice z GOKiS-em Waśniów lepsi byli goście, a siatkarze SMS Absolwenci Starachowice odnieśli zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi świętokrzyskiej.

Siatkarze Cerradu SMS Starachowice mają na swoim koncie wygraną z STS Skarżysko – Kamienna 3:0, porażkę w Kielcach z SMS Wybicki i przegraną z zespołem z Waśniowa.

Na meczu z GOKiS-em Waśniów w sali Gimnazjum nr 3 naszych siatkarzy wspierali głośnym dopingiem kibice. Pierwszy set Cerrad rozpoczął nieźle, ale po akcji Kosny był remis, a chwilę później ekipa z Waśniowa wyszła na prowadzenie, by w końcówce stracić swoją przewagę. Ostatnie trzy punkty zdobyli goście i to oni wygrali tę partię. Po zmianie stron, Cerrad SMS powiększał swoją przewagę i wygrał seta. W kolejnym cały czas prowadził Cerrad SMS i wygrał, gorzej było w trzeciej odsłonie, bo nasi na prowadzeniu byli tylko przez chwilę. Goście znów zaczęli punktować, wygrali i doprowadzili do tie-breaku. Piąty set nasi rozpoczęli od przewagi, potem cztery punkty zdobyli goście, Cerrad SMS po akcji Strabanika wyszedł jednak na prowadzenie, na chwilę, bo goście skutecznymi atakami wygrali to rozdanie.

*Cerrad SMS Starachowice – GOKiS Waśniów 2:3 (23:25, 25:16, 25:18, 20:25, 17:19).

Cerrad SMS: Krystian Wrzesień, Konrad Raczyński, Artur Dudek, Maciej Kosowski, Karol Strabanik, Kacper Zieja, Bartosz Kosowski, Rafał Erbel, Szymon Wojtas, Krzysztof Jary, Hubert Kuźdub.

Zwycięstwo odnieśli natomiast SMS Absolwenci Starachowice rywalizujący w rozgrywkach IV ligi świętokrzyskiej. W Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach pokonali GKS Volley 3:2.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Absolwentów 1:0, Volley Pawłów szybko odskoczył gospodarzom, przewaga rosła, kilka akcji później był już remis, ale cztery punkty zdobyli goście i ten set wygrała drużyna z Pawłowa (25:21). W drugim na prowadzenie wyszli nasi. Skuteczna gra Absolwentów dała im przewagę i wygrali go 25:18. W trzecim secie górowała drużyna z Pawłowa, czwarty wygrali nasi 25:23 i piąta rozgrywka była decydująca. Tie-break rozpoczął się przewagą ekipy Volley Pawłów, nasi zmniejszali przewagę rywali i ostatnie dwie akcje zdecydowały o wygranej Absolwentów 3:2.

*SMS Absolwenci Starachowice – GKS Volley Pawłów 3:2 (21:25, 25:18, 16:25, 25:23, 15:13).

Absolwenci: Fijas, Zatorski, Kosterski, Niewczas, Zieliński, Siwiec, Kalista, Szwed, Lipiec, Gawlik, Rojek, Pietras.

Volley: Góźdź, Matysek, Szelągiewicz, Kiełek, Jagiełła, Jop, Strabanik, Kulik, Orczyk, Szelągiewicz, Sitek, Zabawski.