Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 26 listopada 2018

Narkotyki w samochodzie czy kierowcy pod wpływem?

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez starachowickich policjantów. Podczas kontroli mitsubishi znaleźli w nim narkotyki. Dzień później, podobne znalezisko odkryli u kolejnego kierowcy.

Za kierownicą kontrolowanego samochodu siedział 21-latek. Policjanci wydziału prewencji starachowickiej komendy, w trakcie przeszukania pojazdu, w minioną środę (21 listopada), w schowku w drzwiach znaleźli ponad 5 gramów białego proszku oraz młynek do mielenia suszu. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczony proszek to amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dzień później funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Starachowicach zatrzymali kierowcę opla. Jak się okazało, 32 – latek z gminy Mirzec nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ale miał foliową torebkę, w której znajdował się biały proszek, wstępnie zweryfikowany jako amfetamina. Został osadzony w areszcie. Pobrano mu krew do badań, których wynik pozwoli wyjaśnić, czy podczas kierowania pojazdem znajdował się pod wpływem środków odurzających. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

(azab)