Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 26 listopada 2018

Oszust w rękach policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa "na policjanta". Wyłudził od seniorów 400 tys. zł. Czy grasował również w Starachowicach?

Funkcjonariusze skarżyskiej jednostki policji otrzymali kilka zgłoszeń o próbach oszustw seniorów. Znali rysopis sprawcy i 20 listopada br. zauważyli podejrzanego na terenie Skarżyska- Kamiennej, jak wchodził do klatki schodowej jednego z bloków. Kiedy mężczyzna opuścił budynek, policjanci odwiedzili mieszkanie, z którego wyszedł. Zastali tam 73-latka. Powiedział im, że przekazał sporą gotówkę, po telefonie od „syna”, który był sprawcą wypadku. Miała być zadośćuczynieniem dla osób poszkodowanych. Potwierdził to „policjant”, któremu dzwoniący przekazał telefon i który przed chwilą zgłosił po gotówkę.

Kiedy funkcjonariusze nie mieli już wątpliwości, co do faktu zaistniałego oszustwa zatrzymali obserwowanego mężczyznę. Miał przy sobie pieniądze, ponad 63 000 złotych.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna może mieć na sumieniu około pięćdziesięciu podobnych czynów na terenie kraju i wyłudzić łącznie blisko 400 000 złotych. Sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że oszukał również seniorów w naszym mieście.

59-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(azab)

Oszust został zatrzymany