Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 26 listopada 2018

Podsumowanie jesieni

AP Star

Sezon młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Star mają już za sobą, ale nie spoczywają na laurach. Uczestniczą w turniejach towarzyskich i rozgrywają klubowe spotkania.

Podsumowanie piłkarskich wydarzeń jesieni wypadło znakomicie. Zawodnicy z rocznika 2014/2013, trenowani przez Kacpra Raka i Bartka Drabika, stawiali dopiero swoje pierwsze sportowe kroki. Kształtowali podstawowe zdolności motoryczne, głównie przy pomocy zabaw i ćwiczeń ogólnorozwojowych, uczyli się funkcjonowania w grupie, poznali podstawowe zasady.

Ligowe rozgrywki rozpoczną w przyszłym sezonie piłkarze z rocznika 2012. W minionym czasie br. poznawali coraz więcej elementów technicznych.

– Praca nad koordynacją ruchową, korygowanie wad postawy oraz eliminacja złych nawyków ruchowych, to szczególnie ważne elementy na tym etapie rozwoju zdolności motorycznych dzieci – mówi trener Mariusz Fabjański i asystujący Bartek Drabik.

Ekipa żaków młodszych (r. 2011), prowadzona też przez Mariusza Fabjańskiego i Bartka Drabika rozpoczęła tej jesieni pierwsze zmagania ligowe. W grupie 5 drużyn są dwa zespoły AP Star.

– Rywalizujemy z zespołami: PAS Skarżysko, Galacticos oraz Juventa. Dla wszystkich drużyn są to debiutanckie rozgrywki, gramy na małe bramki. Te fakty przekładają się na małą ilość goli i niezwykle dużą ilość (w większości bezbramkowych) remisów. Na ten moment zajmujemy 3. miejsce z niewielką stratą do PASu i Galacticosa, a pozostały jeszcze dwa turnieje. Kibicujemy maluchom!!! – nie kryją satysfakcji szkoleniowcy.

Ekipa Żaków Starszych (r. 2010) wygrała większość swoich turniejów ligowych i zajmuje I miejsce w grupie. Do dalszego etapu awansują dwie najlepsze drużyny.

– Pozostały 2 turnieje, na ten moment mamy 29 pkt., za nami Stal Kunów 27 pkt., a na III miejscu jest zespół Juventy, który ma 17 pkt. W tej grupie również gramy dwoma drużynami, dzięki czemu ogrywamy większą ilość zawodników, chwali podopiecznych trenerów Piotra Dudka i Kacpra Raka –  zarząd AP Star.

Świetnie spisała się ekipa orlików młodszych (r. 2009). Chłopcy zajęli I miejsce w grupie i zapewnili sobie awans do półfinałów wojewódzkich. Rozgrywki stały na wysokim poziomie i były bardzo wyrównane.

– Cieszy nas to podwójnie gdyż, w tej grupie również występowały dwa nasze zespoły – mówią sztabowcy z Akademii.

Podopieczni trenera Damiana Szyszki, zespół orlików starszych (r. 2008) kompletnie zdominowali swoją grupę, wygrywając wszystkie swoje mecze, we wszystkich czterech turniejach.

– Naszymi rywalami w tej grupie były zespoły: Kamienna Brody, ŁKS Łagów oraz Juventa II. Drużynę reprezentują w dużej mierze zawodnicy Akademii Piłkarskiej oddział Mirzec. Trzymamy kciuki za poczynania chłopców w dalszym etapie rozgrywek – deklarują szkoleniowcy.

Piłkarze z rocznika 2007/2008, to drużyna Zielona.

– Systematycznie trenują i ciężko pracują na treningach, co nas bardzo cieszy. Rozgrywaliśmy kilka gier wewnętrznych z innymi rocznikami oraz sparingi z Akademią Piłkarską SKS Star oddział Pawłów, w planach mamy kolejne mecze – zapowiadają trenerzy.

Bardzo dobrze spisała się grupa rozgrywkowa 2007/2008, zajmując IV miejsce w świętokrzyskiej lidze młodzika młodszego. Rozgrywki były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie, gdyż z ligi spadały aż 4 zespoły. Nasi chłopcy osiągnęli dobry wynik, zajmując bezpieczne IV miejsce. Zapowiadają, że od przyszłego roku walczyć będą o najwyższe pozycje.

Najstarsza grupa piłkarzy w AP Star, występująca w rozgrywkach tej jesieni, Trampkarze 2005/2006 – spisała się na medal. Zajęli II miejsce w lidze świętokrzyskiej,a lepszy od naszych okazał się tylko zespół Korony Kielce.

– Dobry wynik chłopców cieszy podwójnie, gdyż od przyszłego roku będziemy walczyć o Centralną Ligę Juniorów. Planujemy kilka wzmocnień, dobrze przepracowany obóz zimowy i  skuteczną rywalizację o najwyższe miejsca – zapowiadają akademiccy szefowie.

Rocznik 2004, ze względu na nie tylko problemy zdrowotne, miał chwilowy, rozgrywkowy przestój. Po kilkutygodniowej przerwie, wraz z rocznikiem 2003 udało się zebrać drużynę i trenują już od początku listopada.

– Planujemy przepracować ostro okres zimowy, aby nadrobić to, co straciliśmy, od wiosny wznowić rozgrywki w lidze okręgowej, a od sezonu 2019/2020 wystawić drużynę juniorów młodszych – informuje Zarząd AP Star.

Świetnie rozwija się oddział Akademii Piłkarskiej Star w Mircu. Z roku na rok coraz więcej zawodników pochodzących z tej gminy bierze udział w rozgrywkach ligowych. Trener koordynator Damian Szyszka ma w planach wiele projektów, które skrupulatnie będą realizowane. Coraz bardziej aktywizuje się oddział Akademii Piłkarskiej Star w Pawłowie  W rozgrywkach ligowych uczestniczy już kilku zawodników, rozgrywane jest coraz więcej spotkań kontrolnych z grupami ze Starachowic. Na zajęcia przychodzi coraz więcej dzieci, a nowo otwarta hala pozwoli na usystematyzowanie i usprawnienie procesu szkolenia dzieci w gminie Pawłów.

Tej jesieni dołączyli do kadry trenerskiej AP Star: Kacper Rak i Bartek Drabik. Pierwszy z nich świeżo upieczony absolwent Wychowania Fizycznego, mimo młodego wieku ma za sobą dosyć ciekawą karierę piłkarską w tym wiele występów w III lidze, awans i występy na poziomie II ligi centralnej, a nawet sezon w pełni profesjonalnej niemieckiej lidze „Oberliga Westfalen”. Drugi z nowych szkoleniowców – 27 – letni Bartłomiej Drabik również ma za sobą wiele lat spędzonych na ligowych boiskach, obecnie jest zawodnikiem seniorskiej drużyny Staru, a w przeszłości występował także w zespole Kamiennej Brody.

– Obaj nowi trenerzy świetnie wpisują się w naszą koncepcje, co jest dużym atutem przy doborze kadry szkoleniowej. W tym tygodniu dołączył do nas także trener bramkarzy – Hubert Kowalski. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie. W planach jest bardzo dużo projektów, które krok po kroku będziemy realizować. Zachęcamy potencjalnych sponsorów do podjęcia współpracy, na pewno będzie ona owocna, a przede wszystkim przyczyni się do rozwoju sportowego naszych małych piłkarzy – zapewniają szkoleniowcy i Zarząd AP Star.

(az)