Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 26 listopada 2018

W 100 – lecie niepodległości

Adamów

Szczególne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Szkole Podstawowej w Adamowie. Uczniowie dołączyli do rozśpiewanych Polaków.

Świętowaniu Niepodległej poświęcono szkolne konkursy. Zwycięzcami w kategorii klas I-III w konkursie „Polska oczami dziecka” zostali Grzegorz Juszczyk, Radosław Paterek, Natalia Jaroszek i Mateusz Prokop, a w konkursie poetyckim klas IV-VIII „Moja Ojczyzna” zwyciężyli Marta Kumek, Emil Stachowicz i Dominika Walkiewicz.

Występ zespołu Echo zainaugurował natomiast uroczystą akademię, była okazja poznać mniej znane, ale nie mniej piękne piosenki patriotyczne. Była też okazja do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów klas IV, VI i VII, którzy wierszem i pieśnią przedstawili 123 – letnią niewolę Ojczyzny. Dyrektor szkoły, Teresa Szymczak podziękowała wszystkim za zaangażowanie i zachęciła wszystkich do wyciągnięcia wniosków z tej nietypowej lekcji historii.

Uroczystości, które od strony artystycznej przygotowały Iwona Kozdęba i Krystyna Kwiecień, z czuwającym nad oprawą muzyczną Szymonem Pocheciem. Akcję z biało-czerwonymi chorągiewkami i zdjęciem stulecia zorganizowała natomiast Edyta Chodzyńska ze Szkolnym Samorządem Uczniowskim.

(amar)

Występ zespołu Echo

Zdjęcie 100 – lecia