Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 26 listopada 2018

Wiking walczy o tytuły

Zapowiada się pracowita końcówka roku dla zawodników KS Wiking. Po udanych występach juniorów w Sosnowcu i obronieniu tytułu mistrzowskiego przez Jarosława Olecha, ekipa Wikinga walczy w Mistrzostwach Europy w Trójboju Klasycznym w Kownie.

Na Mistrzostwach na Litwie, nasz kraj reprezentują m.in. zawodnicy Wikinga Starachowice: sub-juniorka Nadia Famulska w kat. 47 kg, Karol Wójcik w kat. 120 kg i Jacek Spychała w kat. 83 kg. Zawody rozpoczęły się 24 listopada i potrwają do 5 grudnia br.

W dniach 7- 9 grudnia br, ekipa Wikinga weźmie udział w Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym oraz Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, będących jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy. Impreza zaplanowana jest w Warszawskiej Akademii Wychowania Technicznego, ekipa Wikinga jedzie w 15 – osobowym składzie i – jak zapowiada trener Arkadiusz Staszewski – walczyć będą o miejsce drużynowe do lat 18, licznych medali szkoleniowiec spodziewa się też w rywalizacji seniorów.

– Kończący się rok był bardzo pracowity, wiele wyjazdów zaowocowało tytułami, jak u Jarosława Olecha, Karola Wójcika, czy Janka Wegiery. Były też mniej przyjemne sytuacje, na przykład kontuzja Jacka Spychały, która uniemożliwiła mu udział w Mistrzostwach. Zawody w Kownie i Warszawie będą ostatnimi w tym roku, a w maju 2019 r. rozegrane będą w Japonii, na które nasz klub planuje, w miarę posiadanych środków, wysłać najprawdopodobniej dwóch, spośród najlepszych zawodników. Oczywiście przedtem czeka nas masa pracy, stawiamy na juniorów, to w nich drzemie największy potencjał – powiedział GAZECIE trener Arkadiusz Staszewski.

(mk)