Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 3 grudnia 2018

Co, gdzie, kiedy?

 

                „XV Targi Rękodzieła”

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej oraz Stowarzyszenie Przyjacielska Dłoń zapraszają na XV Targi Rękodzieła, które odbędą się 8 i 9 grudnia w Spółdzielczym Domu Kultury, ul. Wojska Polskiego 9 w Starachowicach, w godzinach 11.00 – 17.00.

              „Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście”

Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980- 1989”, Instytut Pamięci Narodowej delegatura w Kielcach oraz Starostwo Powiatowe w Starachowicach serdecznie zapraszają na X Konkurs Historyczny pod nazwą „Orła WRONa nie pokona”, który odbędzie się 7 grudnia o godz. 12.00 w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura ul. Wielkopiecowa 1 w Starachowicach.

     „Wszystkie gitary Starachowic”

Happening pod takim tytułem odbędzie się podczas Starachowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, w niedzielę 16 grudnia o godzinie 15.30 na placu Pod Skałkami. Już po raz drugi zachęcamy wszystkich gitarzystów do wspólnego zagrania kolędy. W tym roku wszyscy zagrają kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

                                             „Muzeum na Święta”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach kontynuuje coroczną akcję „Muzeum Święta”. Zajęcia odbywają się do 19 grudnia 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Muzeum.Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tradycyjnymi elementami kultury i obrzędami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia, poznają dawne wierzenia i wróżby wigilijne oraz zakazy i nakazy obowiązujące pierwszego Dnia Świąt. Wykonają też własnoręcznie ozdoby choinkowe, zapoznają się z tajnikami tworzenia ozdób metodą decoupage`u i zrobią bombkę choinkową lub zawieszkę (do wyboru przy rezerwacji), którą będą mogli zawiesić na choince lub sprezentować najbliższym. Zapisy grup pod numerem telefonu 41 275 40 83 wew. 29, 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl Rezerwacja na minimum 3 dni przed planowanym terminem.

 

   „Sylwester pod gwiazdami” 

Zabawa na placu rekreacyjnym Na Szlakowisku rozpocznie się o godzinie 21.30, a poprowadzi ją DJ. Gwiazdą tegorocznego „Sylwestra pod gwiazdami” będzie zespół Dance Express z Radomska. O północy życzenia noworoczne mieszkańcom miasta złożą prezydent Marek Materek i starosta Piotr Babicki,. Będzie też wielki pokaz fajerwerków. Impreza na Szlakowisku zakończy się około godziny 1.00

 

(ak)