Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 3 grudnia 2018

Szkolne serce dla zwierząt

Miejska akcja charytatywna

Uczynić los bezdomnych zwierząt lżejszym.

Akcja „Szkolne Serce dla Zwierząt” odbywała się pod patronatem prezydenta miasta Marka Materka od początku października br. Głównym celem organizatorów było niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom, które o tej porze roku cierpią najbardziej. Uczniowie starachowickich szkół z zaangażowaniem włączyli się do akcji i udało się zebrać ponad 500 kg karmy, ok. 30 kg kasz, makaronów, ryżu, kilkadziesiąt koców, kołder, a także mnóstwo akcesoriów potrzebnych do codziennej pielęgnacji czworonogów.

Ogłoszone był również konkursy: plastyczny i literacki, których rozstrzygnięcie miało miejsce podczas finału akcji  – 28 listopada br. w sali Olimpia Urzędu Miejskiego. Autorami najlepszych prac plastycznych zostali: Maja Kaczmarska z kl. II SP nr 10, Maciej Szlęzak – uczeń kl. VI SP nr 9 oraz Hubert Celuch z kl. I w ZDZ. Za najlepsze wiersze i opowiadania nagrody odebrali: Wiktor Bańka z kl. II SP nr 1, Zuzanna Mazurkiewicz z kl. III Gimnazjum nr 4 oraz Diana Kędziora z kl. VIII SP nr 9.

Serdeczne podziękowania za okazaną, bezinteresowną pomoc złożyły wszystkim zaangażowanym w akcję, dyrektor SP nr 10 Renata Samela wraz z koordynatorkami: Ewą Jarosz – Kot, Anną Wojciechowską i Anetą Pryciak – Przemyską.

Uhonorowano autorów najlepszych prac

mk