Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 3 grudnia 2018

Z raportów

 

             Włam do firmy 

26 listopada br., w godzinach popołudniowych, nieznany sprawca włamał się do budynku przedsiębiorstwa znajdującego się na ogrodzonej posesji w Starachowicach. Ukradł  butlę gazową, piec, grzejniki oraz przewody i przełączniki elektryczne. Straty oszacowano na 1200 złotych.

 

                       Zamówiła zabawki, straciła pieniądze

28 listopada br. starachowiccy policjanci odebrali zgłoszenie od 30 – letniej mieszkanki naszego miasta. Kobieta za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych kupiła zabawki za ponad 140 złotych. Wpłaciła pieniądze na konto sprzedającego, jednak nie otrzymała zamówionego towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

 

                                   Okradły seniorów

28 listopada br. dwie nieznane kobiety weszły do mieszkania starachowickich seniorów: 78 – latka i 71 – latki, prosząc o kartkę i długopis. Twierdziły, że chcą napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Jedna z kobiet zajęła seniorów rozmową, a druga wykorzystując ich chwilową nieuwagę ukradła blisko 8000 złotych.

 

                            Potrąciła na pasach 

28 listopada br. po godzinie 17.00, na prostym odcinku ul. Radomskiej, 28 – letnia kobieta kierująca oplem corsą, najechała na przechodzącą przez jezdnię na przejściu dla pieszych 81 – latkę. Piesza z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala, kierująca autem była trzeźwa.

 

                          Buszował w garażu

28 listopada br., po godzinie 20.00, na terenie jednej z posesji w gminie Wąchock, nieznany sprawca włamał się do garażu. Ukradł piłę spalinową, komplet kluczy nasadowych oraz pięć lamp oświetleniowych wraz z regulatorem napięcia. Właściciel oszacował stratę na kwotę blisko 2000 złotych.

 

Ofiara mrozów

28 listopada br. około godz. 17.00 do funkcjonariuszy w Bodzentynie zgłosiła się kobieta, która powiedziała, że jej  32 – letni mąż wyszedł dzień wcześniej do swojego znajomego i nie wrócił do domu. Wszczęto poszukiwania i ciało znaleziono na polu około 500 metrów od zabudowań. Prawdopodobnie 32-letni mieszkaniec gminy Bodzentyn zmarł z wychłodzenia.

      

                           Pieszy pod kołami

30 listopada br. o godz. 5.30 na ulicy Ostrowieckiej (DK 42) w Kuczowie, kierujący oplem 20 – letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego, potrącił przechodzącego przez pasy 60 – letniego mieszkańca gminy Brody. Pieszy został zabrany do starachowickiego szpitala. Kierowca był trzeźwy, zatrzymane mu jednak prawo jazdy.

 

                             Śmierć na drodze

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 grudnia) około godz. 4.00 doszło w Paprocicach, gmina Nowa Słupia, do śmiertelnego wypadku . Z ustaleń policji wynika, że kierujący osobową hondą stracił na łuku drogi panowanie nad samochodem, wypadł z drogi, a następnie dachował. Trzej mężczyźni w wieku 23, 25 i 29 lat, którzy podróżowali autem, zostali zabrani do szpitala. Niestety, najstarszy z nich, prawdopodobnie kierowca samochodu, zmarł. Przyczyny tragedii wyjaśnia policja i prokuratura.

                               Auto w rowie

1 grudnia br. przed godz. 15.00 na trasie między Trębowcem a Osinami, samochód osobowy VW golf wypadł z drogi i dachował. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Autem podróżował tylko kierowca.

                             Zwłoki w lesie

   Zaginął 12 listopada br. Intensywne poszukiwania trwały, ale policja miała wiele wątpliwości, czy zniknięcie 28 –letniego Marcina C. z gminy Skaryszew nie kryje jakiegoś wątku kryminalnego. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Radomscy policjanci wraz z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu znaleźli w ubiegłą niedzielę ciało zaginionego mężczyzny. Było ukryte w kompleksie leśnym w Marculach k. Iłży. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, zatrzymano trzy osoby. Mężczyźni w wieku 30, 35 i 37 lat usłyszeli już prokuratorskie zarzuty nieudzielenia pomocy 28-latkowi oraz składania fałszywych zeznań. Przyczyny jego zgonu wykaże zlecona przez prokuratora sekcja zwłok.

 

 

                                     

(azabo)