Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Iłża 4 grudnia 2018

Autorski wieczór

W iłżeckiej bibliotece

Promocja książki Stanisława Pastuszkiewicza pt. "Garncarstwo w Iłży w pierwszej połowie XX wieku", to główny punkt spotkania w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.

Temat zainteresował sporą rzeszę mieszkańców, obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, rodzina autora, dyrektorzy szkół, instytucji i nauczyciele. Po krótkim wstępie dyrektora biblioteki Teresy Niewczas, głos zabrał redaktor Łukasz Babula, który opracował książkę na podstawie zachowanego pamiętnika nieżyjącego już garncarza. W swojej wypowiedzi przybliżył postać Stanisława Pastuszkiewicza, historię jego rodziny oraz problemy, z jakimi spotykał się na co dzień. Przekazał też wiele ciekawostek jak również konkretnych zdarzeń mających miejsce na przestrzeni dziejów Iłży, a szczególnie garncarstwa.

Publiczność poszerzyła swoją wiedzę, a środowisko iłżeckie wzbogaciło się o nową publikację związaną z historią i tradycjami garncarstwa, z którego słynęła przez kilka wieków Iłża. Każdy przybyły na spotkanie otrzymał bezpłatnie te publikację.

Książka „Garncarstwo w Iłży w pierwszej połowie XX wieku” została wydana z pozyskanego grantu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, pt. „Kultura tradycyjna i ludowa”.

(az)

Tematyka książki zainteresowała duże grono osób

Uczestnicy poznali wiele ciekawostek związanych z garncarstwem w Iłży