Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 4 grudnia 2018

Lekcje z klasą

Lipie

Uczniowie klas II - III Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu uczestniczą w projekcie "Lekcje z klasą", zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w Krakowie. Realizowany jest w szkole pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Zdziesińskiej.

Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka, warto je kształtować od najwcześniejszych lat. Na rzecz pozytywnej zmiany edukacji działa właśnie krakowska Fundacja. W programie „Lekcje z klasą” zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspierając ich edukację w szkołach podstawowych. od 2007 roku realizuje także nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Kształtowanie kompetencji społecznych ma natomiast zapewnić dzieciom dobry start w życiu.

– Udział w projekcie uczy dzieci jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą. Cykl lekcji w ramach projektu oparty jest o przygody profesora Szkiełki, który zabiera dzieci w podróż po Archipelagu Emocji. Wciągająca fabuła projektu dostarcza dzieciom wiele radości i zabawy, dzięki czemu nauka staje się prawdziwą przyjemnością – mówi GAZECIE Iwona Frolovs, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu.

(mk)

Uczniowie klas II – III Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu uczestniczą w programie krakowskiej fundacji