Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 grudnia 2018

Mistrzostwa w kickboxingu

Zawodnicy Dragona ostro trenują

Mistrzowska rywalizacja już w ten weekend. Do Starachowic zjadą najlepsi kickbokserzy. Udział zapowiedziała także ekipa z Ukrainy. Będą emocje!!!

Mistrzostwa Polski w kickboxingu – formuła oriental rules juniorów i seniorów oraz w kick light masters rozegrane będą w Miejskiej Hali Sportowej w dniach 7 – 9 grudnia br. Na macie zobaczymy 12-osobową ekipę starachowickiego Dragona.

– Nie boimy się nikogo, cały czas dajemy z siebie wszystko, moi fighterzy są utalentowani, mają za sobą wiele osiągnięć, medali, ale przede wszystkim ich wola walki jest porażająca – mówi trener Marek Jasiński.

    O mistrzowskie tytuły rywalizować będą nasi: Filip Zawłocki (86 kg), który we wrześniu br. obronił zdobyty dwa lata wcześniej tytuł Mistrza Świata w kickboxingu, Adrian Gunia (60 kg) – tegoroczny, brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów, Alicja Siebyła (48 kg), srebrna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów 2018, Karol Mamerski  (75 kg), który w roku ubiegłym obronił tytułu mistrza i Kazimierz Pera (+91 kg). W ringu zobaczymy także: Wiktorię Kanię (60 kg),  Damiana Śpiewaka (63,5 kg), Jacka Misztę (81 kg), Artura Wziątka (81 kg) oraz dwóch debiutantów: Krystiana Dobruckiego (junior młodszy, 81 kg) oraz Kamila Świtka (junior starszy, 57 kg). Stawkę zamyka trener Marek Jasiński, który w kategorii weteranów (74 kg) będzie po raz trzeci w tych zawodach bronił tytułu mistrza.

– W kadrze naszego klubu są fighterzy, którzy mają na koncie sporo pojedynków. Nie oznacza to jednak, że stawiamy tylko i wyłącznie na doświadczenie. Oczywiście trzymamy za nich kciuki i liczymy na wielkie emocje z udziałem młodych fighterów, wierzę, że poradzą sobie ze stresem, który jest nieodłącznym elementem udziału w krajowym czempionacie – mówi trener Jasiński.

W ostatnich dniach minionego tygodnia na liście startujących było zgłoszonych 84 zawodników z 26 klubów z całej Polski.  Zobaczymy też trzech utytułowanych Ukraińców: 16-letniego Yegora Rusakova (67 kg) z klubu Triada – aktualnego mistrza Ukrainy, 17-letniego Ruslana Piskovyia (63,5 kg) również z tego klubu, który ma na koncie tytuł mistrza Ukrainy w formule K-1 (2018), jest także złotym medalistą Pucharu Polski (Wako – World Association of Kickboxing Organizations) w K-1 i złotym medalistą mistrzostw świata (Wako) w K-1. Trzeci z gości zza wschodniej granicy to 22-letni Sergey Gerasimenko (60 kg). Stoczył już 4 zawodowe pojedynki (wygrał wszystkie, w tym jeden przed czasem), jest zwycięzcą mistrzostw Europy w K-1 (2018), a także turnieju dla profesjonalistów w K-1 Arka 2018.

– Kibiców, którzy byli już na starachowickiej gali przy okazji poprzednich mistrzostw, nie trzeba dodatkowo motywować do przyjścia na halę. Nowych fanów kickboxingu zapraszamy do wspólnego kibicowania. Wstęp na wszystkie walki Mistrzostw Polski będzie bezpłatny – podkreśla Marek Jasiński, prezes Dragona.

Tradycją Mistrzostw Polski w Starachowicach stała się gala finałowa, która rokrocznie z wielką pompą kończy trzydniowa imprezę. Zapraszamy do Miejskiej Hali Sportowej, ul. Jana Pawła II, 7 grudnia 2018 r. (piątek): godz. 16.00–19.00 planowana jest rejestracja i ważenie zawodników,  8 grudnia (sobota): 9.00–14.00 odbędą się walki eliminacyjne, w godz. 15.00–15.30 uroczyste otwarcie mistrzostw, a 15.30–20.00: walki eliminacyjne. W niedzielę – 9 grudnia zobaczymy w godz. 9.00–13.00 walki półfinałowe, finały rozegrane będą w godz. 14.00–16.00, a o godz. 16.30 rozpocznie się gala finałowa.

(mkisiel)

Nasi ostro trenują

Dyplomy, medale, puchary czekają już na zwycięzców

W Starachowicach walczyć będą m.in.: Marek Jasiński, Adrian Gunia, Alicja Siebyła i Filip Zawłocki

Osiem medali przywieźli w marcu br. z Mistrzostw Polski w formule K1. Jak im pójdzie w weekend?