Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 4 grudnia 2018

Odór nie z Animexu

Na spotkaniu mieszkańców wschodniej części Starachowic z zastępcą prezydenta Jerzym Miśkiewiczem i prezesem PWiK Piotrem Nowakiem, szef "wodociągów" powiedział, że prywatna firma przygotowała raport, z którego wynika, że "główną przyczyną niemiłego zapachu w mieście jest kolektor dolotowy od strony Zakładów Mięsnych "Animex".

Władze miasta spotkały się z kierownictwem firmy Animex Foods Sp z o.o.: Zbigniewem Szamborskim, dyrektorem ds. technicznych i Konradem Pocheciem – kierownikiem Działu Energetycznego. Obecny był też Piotr Nowak – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, także inż. Wojciech Sowiński, Robert Mierzyński oraz Przemysław Karwowski z firmy ACS Poland specjalizującej się w innowacyjnych, ekologicznych technologiach z zakresu ochrony środowiska, współpracującej z Politechniką Rzeszowską, Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

Zakład Animex Foods udostępnił przedstawicielom firmy ACS Poland wgląd w instalacje służące do podczyszczania ścieków przemysłowych. Nie stwierdzili uciążliwości odorowych na terenie zakładu Animex Foods. Zespół ekspertów, po zakończonej wizji, zobowiązał się do przygotowania koncepcji działań związanych z likwidacją uciążliwego zapachu oraz przyczyn jego powstawania na terenie zlokalizowanym w sąsiedztwie miejskiej oczyszczalni ścieków. PWiK uruchomi natomiast procedurę wyłonienia firmy, która zajmie się kompleksową jego likwidacją.

(azab)