Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 grudnia 2018

Spiningowa rywalizacja na koniec sezonu

Wędkarstwo

Zawody spinningowe i pucharowa rywalizacja były ostatnimi w kończącym się sezonie. Organizatorzy - Koło PZW w Brodach - nagrodzili najlepszych.

Prawie 20 wędkarzy – pasjonatów spiningu stawiło się na zawodach zorganizowanych tym razem na brzegu zalewu brodzkiego w Krynkach. Od strony Rudy jest bowiem oblegany przez wędkarzy łowiących metodą gruntową, stąd zmiana miejsca.

– Były wyjątkowe, ponieważ po bardzo słabych wynikach uzyskanych podczas Spinningowych Mistrzostw Okręgu nikt nie spodziewał się okazałych połowów – a tu zawodników spotkała miła niespodzianka, bo wiele lat trzeba było czekać na takie wyniki – relacjonują organizatorzy.

Aby znaleźć się w dziesiątce najlepszych, koniecznym było złowienie wymiarowego szczupaka lub sandacza. Największą rybę tego dnia – szczupaka o dł. 74,7 cm złowił Grzegorz Kowalski, który wygrał zawody. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Sikorski, który złowił sandacza o dł. 68,9 cm, natomiast trzecie miejsce zajął Sebastian Kozieł, który złowił szczupaka i okonie. Kolejne miejsca w „10” zajęli: Jarosław Pacek, Paweł Kowalski, Tomasz Sala, Robert Klepacz, Damian Turek, Bogdan Lis, Andrzej Sikorski.

Spiningowa rywalizację, zaliczaną do ogólnej klasyfikacji Grand Prix Koła wygrał Damian Turek. Złowił cztery wymiarowe szczupaki, z których największy miał 63,5 cm. Drugie miejsce zajął Bogdan Lis łowiąc dwa szczupaki – 58,3 cm i 59,3 cm, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Kozieł, który również dwa szczupaki, jednak nieco mniejsze – 58,3 cm i 57,6 cm.  Z 19 startujących zawodników 10 złowiło wymiarowe ryby. Podsumowując w czasie zawodów zostało złowionych 14 wymiarowych szczupaków, 1 boleń i 4 okonie.

Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Prezesa rozegrano z okazji 45. rocznicy istnienia Koła Brody. Na miejsce zbiórki zgłosiło się 42 uczestników z 6 kół. Prezes Maciej Zaczek przypomniał historię powstania Koła PZW w Brodach, które działalność rozpoczynało w kilkunastoosobowej grupie wędkarzy, a dziś liczy ono 975 członków. Podkreślił zasługi Zenona Zaczka, założyciela i działacza koła od początku jego powstania w 1973 roku. Przez długie lata był też jego prezesem, a obecnie pełni funkcję skarbnika.

Do rywalizacji wszyscy uczestnicy zawodów przystąpili w ufundowanych przez Koło czapkach z nadrukiem rocznicowym, który został zaprojektowany przez Katarzynę Kalistę. Zwycięzcą zawodów i zdobywcą głównego pucharu został Robert Bednarczyk, który uzyskał 1400 pkt. za 62,5 cm szczupaka. Tomasza Sala złowił szczupaka 61,3 cm i zajął II miejsce, a a na III uplasował się Damian Kowalski” jako jedyny uczestnik zawodów złowił 2 ryby. Kolejne miejsca zajęli: Bogusław Bębas, Jacek Kawalec, Mateusz Orłowski z Koła w Rudkach oraz Kamil Arczewski i Piotr Sikorski.

Ostatnie w tym sezonie zawody rozegrano z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Frekwencja spiningowców była bardzo duża, stawiło się aż 34 uczestników. Ryby w tym dniu żerowały bardzo słabo i jedynie pięciu zawodników złowiło wymiarowe. Wygrał Jacek Kawalec, który jako jedyny złowił dwa szczupaki – 51,3 cm i 52,1 cm, szczupak drugiego w zawodach Michała Turbiarza mierzył 66,5 cm, a trzecie miejsce zajął Bogdan Lis za złowionego szczupaka o długości 51,4 cm. Pozostali punktujący zawodnicy złowili okonie i zajęli: Sebastian Kozieł – IV miejsce, a Ireneusz Nowakowski – V miejsce.