Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 17 grudnia 2018

Budowa wiaduktu priorytetem Zarządu

Trwają prace nad dopracowaniem koncepcji budowy wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. W czwartek, 13 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Powiatu, Gminy Starachowice, a także projektanta. Realizacja tej inwestycji będzie jednym z priorytetów obecnego Zarządu Powiatu.

Powiat zlecił już wykonanie dokumentacji  projektowej na budowę wiaduktu. Zajmuje się tym gdańska firma ZNAK, której reprezentant spotkał się w zeszłym tygodniu z Zarządem Powiatu oraz przedstawicielami Gminy Starachowice. Głównym celem spotkania było dopracowanie koncepcji budowy wiaduktu, tak, aby uwzględniał oczekiwania wszystkich partnerów. Rozmowy dotyczyły rozwiązań technicznych związanych z architekturą wiaduktu oraz włączenia przyszłego obiektu w system komunikacyjny miasta. Istotne znaczenie dla układu komunikacyjnego będą mieć również działania realizowane przez miejski samorząd związane z Gminnym Programem Rewitalizacji, które należy uwzględnić opracowując dokumentację techniczną wiaduktu. Służyły temu rozmowy, jakie odbyły się 13 grudnia w Starostwie Powiatowym w Starachowicach i które będą kontynuowane.

Rozmowy dotyczyły technicznych rozwiązań związanych z architekturą wiaduktu oraz włączenia przyszłego obiektu w system komunikacyjny miasta

Trwają prace nad dopracowaniem koncepcji budowy wiaduktu w Starachowicach Zachodnich