Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 17 grudnia 2018

Na sygnale do porodu

Policjanci z Komisariatu Policji w Bodzentynie i kieleckiej komendy miejskiej pilotowali w poniedziałkowy (10 grudnia br.) wieczór, osobową skodę, w której była rodząca kobieta. Czujnością wykazał się ojciec dziecka.

25- letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia zadzwonił pod numer alarmowy 112 z informację, że jego żona, która jest w 36. tygodniu ciąży zaczęła intensywnie krwawić. Mężczyzna, nie czekając na karetkę, wyruszył autem w stronę szpitala przy ulicy Prostej w Kielcach, informując dyspozytora o trasie przejazdu. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, aby pomóc w sprawnym dotarciu do szpitala skierował w rejon trasy przejazdu auta, patrol z komisariatu w Bodzentynie.

W miejscowości Górno policjanci rozpoczęli eskortę samochodu. Tuż przy wjeździe do Kielc kolegów z Bodzentyna wsparli funkcjonariusze z kieleckiej komendy miejskiej, którzy bezpiecznie, najszybszą trasą pokierowali kolumnę do szpitala, gdzie na pacjentkę już czekali lekarze.

– To już drugi przypadek w ostatnich dniach, gdy policjanci pomagają dotrzeć do szpitala kobiecie w zagrożonej ciąży – informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

(azab)