Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Iłża 18 grudnia 2018

Melania Kapelusz w iłżeckiej bibliotece

Autorka książek dla dzieci, Melania Kapelusz spotkała się w iłżeckiej bibliotece z wychowankami Samorządowego Przedszkola w Iłży. Pisarka zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki Kingi. Poznamy ją w książkach „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć”. Najbardziej znaną wśród dzieci książką autorki są „Krasnoludki”- zbiór opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”. Pani Melania od lat współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera pt. „Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana  Hopsa”.

Przedszkolaki wysłuchały jednego z opowiadań o krasnoludkach, miały również możliwość porozmawiania z autorką, kupienia jej książek i wpisania na nich dedykacji autorki.

Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz dla najmłodszych czytelników iłżeckiej biblioteki, zostało sfinansowane przez Bibliotekę Powiatową w Radomiu, w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców powiatu radomskiego.

Małgorzata Kosel

O swojej twórczości opowiedziała dzieciom Melania Kapelusz