Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 18 grudnia 2018

Siatkarskie sukcesy młodzieży

Mirzec

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej im. Kamili i Józefa Spytków z wyjazdowych rozgrywek w piłkę siatkową też wracają z sukcesami.

Młodzi siatkarze: Bartosz Zaborski, Karol Wyglądacz, Paweł Spadło, Mikołaj Jędrasek, Bartosz Kucharczyk, Bartosz Mytnik, Marcel Rokita, Olaf Serafin, Paweł Celuch i Adam Węgrzyn, podopieczni Przemysława Strabanika, w półfinale wojewódzkim Turnieju  o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rozegranym w Chybicach zajęli I miejsce, a w finale w Kielcach, zdobyli piąte miejsce w Świętokrzyskiem. Byli, co ważne, najmłodszymi uczestnikami zawodów i rywalizowali z uczniami z klas VI i VII.

Uczniowie mirzeckiej szkoły wzięli też udział w XVIII Ogólnopolskim Mikołajowym Turnieju Minipiłki Siatkowej w Częstochowie, rozegranym z udziałem czołowych klubów z Polski. Podopieczni trenera Przemysława Strabanika spisali się świetnie, zajmując trzecie miejsce. Naszą wspaniałą trójkę z Mirca: Olafa Serafina, Jana Niewczasa i Marcela Kucharczyka, wyprzedziły tylko zespoły z Międzyrzecza i Kędzierzyna–Koźla.

– Bardzo mnie cieszą świetne wyniki uczniów trenujących w Mirzeckiej Akademii Piłki Siatkowej „Ibis”. Rosną szeregi młodych siatkarzy, następców mistrzów Polski, a przypomnę, że tytuł ten po XXIV Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport w Zabrzu od lipca tego roku należy do zawodników z Mirca – powiedział Przemysław Strabanik, trener siatkarzy.

W Częstochowie wywalczyli 3. miejsce

Piątoklasiści z Mirca w czołówce pucharowej rywalizacji