Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 18 grudnia 2018

Wiking pierwszą drużyną Mistrzostw Polski

Trójboiści triumfują

Zdobyli 13 medali w Mistrzostwach Polski w trójboju, rozegranych w Warszawie i tytuł najlepszej drużyny. Równie dobrze poszło im w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i jest kolejnych 8 medali.

W obiektach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie rozegrano 8 – 9 grudnia br. Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym i Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawodnicy Wikinga spisali się znakomicie.

Pierwsze miejsca w trójboju siłowym zdobyli: Karolina Staszewska w kat. seniorek 63 kg, Małgorzata Mazur dwukrotnie: w kat. seniorek 84 kg oraz w kat. juniorek do lat 23, a także Hubert Kończak w kat. juniorów do lat 23 oraz seniorów do 74 kg. Trzy kolejne złote medale są autorstwa seniorów: Jana Wegiery walczącego w kat. 93 kg, Jacka Spychały występującego w kat. 93 kg oraz Adama Lipki, zawodnika ważącego 120 kg. Srebrne medale dla Wikinga wywalczyli: Martyna Owsianka w kat. juniorek do lat 23, Aleks Gałka w kat. juniorów do lat 18 oraz Adam Woźny w kat. juniorów do lat 18.

Pięć razy nasi zawodnicy stawali na podium w kategorii open. II miejsce juniorek do lat 23 zdobyła Małgorzata Mazur, drugi w kat. juniorów do lat 23 był Hubert Kończak, zaś w w kat. seniorów na drugim miejscu rywalizację zakończył Jan Wegiera. Tuż za nim uplasował się Jacek Spychała (III miejsce), a w kategorii wagowej do 105 kg, trzeci był Adam Woźny. Ekipa Wikinga zdobyła tym samym tytuł najlepszej drużyny seniorek i seniorów.

W Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc klub Wiking został pierwszą drużyną seniorów. Sześciu naszych zawodników zdobyło 8 medali. Paweł Wieczorek – miejsce III juniorzy do 18 lat. kat open, Jan Wegiera – miejsce I seniorów, kat. 93 kg (miejsce I open seniorów i miejsce I open masters II), Krzysztof Kozielski – IV seniorów, kat. 93 kg (miejsce II open masters II), Waldemar Komisarek – V seniorów, kat. 105 kg (miejsce III open masters I), Michał Wegiera – I seniorów, kat. 120+kg oraz Rafał Lipka – III seniorów, kat. 120+kg.