Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 18 grudnia 2018

Zagrali przed zimą

Juventa

Pierwszy z serii turniejów halowych o Puchar Prezesa ŚZPN zawodnicy Juventy, rocznik 2008, rozegrali 8 grudnia.

– W organizowanym przez skarżyski PAS turnieju wzięło udział 24. naszych podopiecznych podzielonych na dwa zespoły. Priorytetem było, aby wszyscy chłopcy zagrali i zdobywali doświadczenie, a przy okazji rywalizacji także starali się zachować poprawność w elementach, nad którymi pracujemy na treningach – informują szkoleniowcy.

Wyniki: *Juventa I – PAS I 7:0, *Juventa I – KSZO 0:0, Juventa I – PAS II 0:1, *Juventa II – PAS II 0:3. Juventa II – PAS I 0:1, *Juventa II – KSZO 0:4, *Juventa II – Juventa I 0:4.

W organizowanym przez Świętokrzyską Akademię Sportu turnieju Decathlon CUP w Chęcinach, nasi młodzi piłkarze rozegrali mecze z drużynami: DAP-u Kielce, Orląt Kielce oraz gospodarzy ŚAS.

– Po bardzo dobrych spotkaniach, z dorobkiem 7 punktów, z pierwszego miejsca w grupie awansowaliśmy do półfinału. Tam naszym przeciwnikiem była drużyna AP Star, którą pewnie pokonaliśmy 3:1. W finałowym spotkaniu spotkaliśmy się z drużyną PAS-u Skarżysko. Mecz był bardzo emocjonujący, jednak mimo naszej optycznej przewagi i dużej liczby sytuacji długo nie potrafiliśmy zdobyć gola. Udało się to na 4 minuty przed końcem Marcelowi Dobruckiemu. Jak się później okazało, ten gol pozwolił nam cieszyć się z końcowego triumfu – oceniają trenerzy.

(az)