Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 31 grudnia 2018

Opłatkowe spotkanie

W Adamowie


Sołectwo Adamów zorganizowało dla mieszkańców spotkanie wigilijno - kolędowe. Szkoła Podstawowa w Adamowie gościła tego wieczoru wiele lokalnych znakomitości.

Wśród zaproszonych znalazła się wójt Marzena Bernat, ksiądz proboszcz Andrzej Bartosiński, dyrektor szkoły, Teresa Szymczak oraz przewodnicząca rady rodziców Wioletta Kwiecień, przedstawiciele rady rodziców i grona pedagogicznego. Spotkanie rozpoczęła życzeniami dla wszystkich dyrektor szkoły, ksiądz proboszcz odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim i pobłogosławił zebranych, a wójt Marzena Bernat podziękowała wszystkim za przybycie i po złożeniu życzeń zaprosiła zgromadzonych do podzielenia się opłatkiem.

Spotkanie umiliły występy artystyczne. Zdolności wokalno – aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy VII i VIII, którzy wystąpili z przedstawieniem bożonarodzeniowym przygotowanym pod artystyczną kuratelą katechetki, siostry Justyny Oksiuty. Ciekawy spektakl zwracał uwagę zebranych na współczesne komercyjne przeżywanie świąt.

Występ przygotowali też uczniowie z klasy 0 przygotowani przez swoją wychowawczynię Katarzynę Bernaciak, a także przedstawiciele klas I, II i IV przygotowani przez panie: Renatę Ślęzak i Monikę Dziubę – Łucką. Dzieci zaprezentowały piękne kolędy i pastorałki, a o oprawą muzyczną zadbał Szymon Pocheć. Na koniec zebrani wysłuchali koncertu zespołu „Echo Adamowa”, w którym dominowały tradycyjne i w wielu przypadkach niestety zapomniane już kolędy i pastorałki.

Wszyscy zasiedli do stołu, na którym nie brakowało pysznych, tradycyjnych potraw wigilijnych, przygotowane przez organizatorów, a spotkanie umiliło wspólne śpiewanie kolęd.

(amar)

Najmłodsi z dobrą nowiną przybieżeli

Goście na wigilijnym spotkaniu