Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 31 grudnia 2018

Rewitalizacja parku ruszy wiosną

Gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę programu rewitalizacji Parku Miejskiego. Za ponad 12 mln zł zadanie zrealizuje firma Freedom ze Skarżyska - Kamiennej.

Na zagospodarowanie Parku Miejskiego gmina pozyskała dofinansowanie z dwóch źródeł: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 oraz w ramach projektu „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”.

– Zaczynają się spełniać nasze marzenia o tym, aby Park Miejski, tak jak przed laty, stał się miejscem przyjaznym dla mieszkańców a także gości odwiedzających nasze miasto. Jest to blisko 10 – hektarowy kompleks położony w centrum miasta, w przepięknej lokalizacji, przepięknie ukształtowany, a który od lat straszył swoim wyglądem i raczej zniechęcał niż zachęcał, aby go odwiedzić. Wszystko to co przed laty tam funkcjonowało czyli muszla koncertowa, oświetlenie parkowe, ławeczki dziś już praktycznie nie istnieją – mówił prezydent Marek Materek na konferencji prasowej.

Projekt zakłada budowę tarasu widokowego, zagospodarowanie cieku wodnego, modernizację głównych alejek i chodników, budowę ścieżki żelaza przez teren parku, budowę zjeżdżalni, montaż stołów do gier, stojaków rowerowych, wykonanie rzeźby Żeromskiego i rekonstrukcję wejścia do szybu kopalni. Na terenie parku powstanie też mini amfiteatr, wykonane zostanie oświetlenie, zamontowany monitoring i punkty sieci wi-fi, pojawią się też hamaki i leżaki. Natomiast właściciele czworonogów znajdą tam tzw. dog park, o którego utworzenie wnioskowali.

W ramach tej inwestycji wyremontowane będą też odcinki ulic Chopina i Rotmistrza Pileckiego. Prace rozpoczną się wiosną 2019 r., a termin ich zakończenia wyznaczono na 30 czerwca 2020 roku.

(azab)

Projekt amfiteatru