Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 3 stycznia 2019

Uczniowie z pomocą

Staw Kunowski

W Publicznej Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim zorganizowano dobroczynny kiermasz książek i zabawek.

To już czwarty raz, kiedy społeczność szkoły w Stawie Kunowskim w ten szczególny sposób włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od ponad miesiąca przynosili maskotki, gry, puzzle, lalki, samochody oraz inne często ukochane, przedmioty i przekazywali je potrzebującym.

– Jesteśmy dumni z dzieci i rodziców za tak doskonałe zrozumienie idei naszej akcji ph. Razem na Święta. Bez was nie dalibyśmy rady – mówią dyrekcja i nauczyciele PSP w Stawie Kunowskim.

Nowością tegorocznego kiermaszu była kawiarenka z pysznymi ciastami przygotowanymi przez uczniów klasy VI i VIII wspieranych przez rodziców. Szczególne podziękowania kierowane są do Julki Dwojak, Julki Wiącek, Oliwki Karwackiej, Wiktorii Siomber, Kacpra Kity z klasy VIII oraz Wiktorii Murzyn, Asi Żak, Michała Kaczora z klasy VI za upieczenie i dostarczenie wybitnie smacznych ciast, babeczek i muffinek.

Cały dochód z kiermaszu w Publicznej Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim przekazano na konto maleńkiej Mai Grabarczyk ze Starachowic, dla której ratunkiem na dalsze życie jest kosztowna operacja chorego serduszka.

(azab)

Uczniowie i przedszkolaki na kiermasz przynieśli zabawki, książki, gry

Przygotowano też pyszne ciasteczka

Cały dochód przekazano na konto Mai Grabarczyk, która musi być poddana skomplikowanej operacji serca