Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 3 stycznia 2019

Weronika Latała trzykrotną medalistką

Pływanie

Trzy brązowe medale zdobyła na Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych do lat 14 w pływaniu Weronika Latała z SKP "Barakuda". Rozegrano je na pływalni Aquasfera w Olsztynie.

W letnich Mistrzostwach Polski Weronika dwukrotnie stawała na podium, zdobywając srebro i brąz znalazła się na 21. miejscu rankingu multimedalistów. W olsztyńskich zawodach starachowiczanka zdobyła aż trzy medale. Weronika Latała była trzecia na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (czas 26.71- rekord okręgu) oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym (czas 58.94), a trzeci brązowy medal zdobyła w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym (29.76- rekord okręgu). W pozostałych startach Weronika klasyfikowana była na 5. miejscu w konkurencji 50 m stylem motylkowym (28.93 – rekord okręgu seniorów oraz juniorów 14,15,16,17 i 18-letnich) i na dziewiątym miejscu na dwukrotnie dłuższym dystansie (1:06,07). W klasyfikacji multimedalistów olsztyńskich mistrzostw zajęła 24. miejsce.

Pływacy Barakudy Starachowice w trzydniowych (14 – 16 grudnia br.) zmaganiach poprawili rekordy okręgu aż w 33 kategoriach. Bliska zdobycia medalu w mistrzostwach była Julia Ofman. Wygrała eliminacje na 50 m stylem klasycznym wynikiem lepszym od rekordu okręgu seniorów i juniorów 14,15,16,17 i 18-letnich. Uzyskany wynik dał jej 4. miejsce. Zajęła też 5. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz 10. na 200 m tym samym stylem. W finałach A olsztyńskich mistrzostw Tomasz Kraczkowski uplasował się na czwartym miejscu w pływaniu 200 m stylem klasycznym (2:24,29 – rekord okręgu juniorów 14-letnich), a na 8. miejscu zakończył start w kategorii 50 i 100 m stylem klasycznym. Wynik na 50 m stylem klasycznym (30.69) jest rekordem okręgu wśród zawodników czternastoletnich. W finałach A rywalizowała jeszcze nasza pływaczka Aleksandra Sierpień, zajmując 8. miejsce 100 m st. klasycznym. W finale B, zawodnik Barakudy Starachowice Filip Skierniewski uzyskał natomiast wynik 1.07,30, też poprawiając rekord wśród czternastolatków.

W wyścigach sztafet 4 x 100 m stylem zmiennym zawodniczki Barakudy zajęły piąte miejsce, z wynikiem lepszym od dotychczasowego rekordu okręgu seniorów zawodniczek KSZO Ostrowiec o ponad 5 i pół sekundy i także o ponad 5 i pół sekundy lepszy od ich poprzedniego najlepszego wyniku sprzed dwóch miesięcy. Zespoły sztafetowe Barakudy zajęły też 6. miejsce – sztafeta dziewcząt na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym (4:08,85 – rekord okręgu juniorek 14-lat i wyrównany rekord okręgu juniorek 15 i 16-lat), 8. miejsce w konkurencji 4 x 200 m stylem dowolnym (9:17,33 – rekord okręgu juniorek 14-lat) oraz 7. miejsce sztafeta chłopców na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym (3:46,44 – rekord okręgu juniorów 14-letnich) i 11. miejsce na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym (4:12,68 – rekord okręgu juniorów 14-letnich). W klasyfikacji medalowej starachowicka Barakuda zajęła 25. miejsce.