Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 stycznia 2019

Memoriałowa rywalizacja

Bokserskie emocje

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu odbyła się kolejna edycja bokserskiego Memoriału im. Kazimierza Paździora, którego organizatorem jest BTS Broń Radom, a w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrano XXIII memoriał im. Bronisława Kubickiego. W obu startowali bokserzy Staru 1926 Starachowice.

W Radomiu barwy Staru reprezentowali: Julian Binek, Filip Kania i Olaf Głowacki. Podopieczni Pawła Pożogi udanie zmierzyli się z przeciwnikami, a startowali bokserzy takich klubów, jak BTS Broń Radom, RKB Boxing Radom, Radomiak Radom, KSZO Ostrowiec, Legia Warszawa czy BKS Lublin. Filip Kania rywalizował w kategorii do 50 kg, a walkę z Nikodemem Sztybrem – zawodnikiem RKB Boxing Radom, wygrał na punkty 2:1. Remisem zakończyły się natomiast pojedynki Olafa Głowackiego (kat. 40 kg)  i Juliana Binka (kat. 75 kg).

W XXIII Memoriale im. Bronisława Kubickiego, rozegranym w Ostrowcu Świętokrzyskim, zwycięstwem zakończyli swoje walki nasi dwaj bokserzy. Olaf Głowacki w kategorii do 44,5 kg jednogłośnie na punkty wygrał (3:0) z Ernestem Kłakiem ze Skalnika Wiśniówka, a w kat. 56 kg Filip Kania pokonał na punkty (3:0) Marcela Strzelca z radomskiej Broni.

(mak)

Pięściarze uczcili pamięć Włodzimierza Paździora