Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 stycznia 2019

Ministranci grają

Sto drużyn wzięło udział w eliminacjach do XVIII Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej w diecezji radomskiej. Miejscem jednych z rozgrywek były Starachowice.


W Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach rywalizowali ministranci piłkarze z Mroczkowa, Jasieńca Iłżeckiego, Odrowążka Skarżyska, Miedzierzy, Szydłówka, Mroczkowa. Kałkowa – Godowa, Wierzbicy oraz ze starachowickich parafii p.w.: Wszystkich Świętych, MB Częstochowskiej oraz Judy Tadeusza. Podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: ministranci (urodzeni w latach 2007-2011), lektorzy młodsi (2003-2006) oraz lektorzy starsi (1998-2002). Rozgrywki w rejonie starachowickim koordynował ks. Mateusz Nowak.

W swoich grupach wiekowych chłopcy z parafii p.w. Wszystkich Świętych zajęli II miejsce (ministranci) i III miejsce (lektorzy młodsi). Do dalszych rozgrywek awansowali natomiast ministranci z parafii M. B. Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim i M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy, w kategorii lektorzy młodsi: reprezentacja parafii Narodzenia NMP w Szydłówku i M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy, a z grupy lektorów starszych ekipa parafii M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy.

Drużyny wyłonione w eliminacjach zagrają 2 marca 2019 roku w diecezjalnych finałach.

W eliminacyjnych rozgrywkach byli w pierwszej trójce